Зеленський назвав обсяги знищеної Росією української електрогенерації

Головна Сторінка » Зеленський назвав обсяги знищеної Росією української електрогенерації

Внаслідок російських ударів в Україні знищено 9 ГВт потужностей електроенергетики, тобто близько половини енергетичних потреб України.

Разом з тим до кінця року завдяки газовій маневровій генерації планується відновити до 1 ГВт виробництва електроенергії. Про це на конференції з відновлення України в Берліні заявив президент Володимир Зеленський.

За його словами, знищено, зокрема, 80% обладнання теплової генерації та третину гідрогенерації.

Україна намагатиметься за 3-4 місяці частково відновити маневрову потужність, спираючись на будівництво газової генерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав головну стратегічну перевагу РФ

Президент наголосив, що це можливо зробити завдяки підтримці німецького енергетичного промислового бізнесу, який має інноваційні рішення у цьому напрямку.

Окрім того, Україна пропонує постачати для відновлення генерації обладнання закритих чи законсервованих електростанцій.

У перспективі станції з маневрової підтримки системи будуть використовуватись для енергогенерації в країні, а зараз допоможуть не зупинити нормальне життя в Україні взимку.

У перспективі також необхідно збільшити обсяг цього маневрового енергопостачання до 4 ГВт. За словами Зеленського, під час конференції будуть підписані перші контракти, які започаткують процес відновлення української енергосистеми.

Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії. Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

Аналогічні кроки було рекомендовано зробити правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам.