Зеленський назвав умови для проведення президентських виборів навесні 2024 року

Головна Сторінка » Зеленський назвав умови для проведення президентських виборів навесні 2024 року

Проведення президентських виборів в умовах бойових дій складно організувати.

Також це суперечило б чинному законодавству. Про це в інтерв’ю телеканалу 1+1 сказав президент України Володимир Зеленський.

Водночас глава держави заявив, що хотів би, аби президентські вибори 2024 року відбулися за планом.

“Політичний процес в країні під час війни я вважаю, що це фрагментація головного”, сказав Зеленський, додавши, що проведення виборів може відвернути всю увагу українців.

Водночас президент зазначив, що забороняти “нічого не можна” згідно з принципами демократії, хоча станом на зараз проведення виборів в умовах воєнного стану заборонено законодавством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В РНБО сказали, чи можливо провести вибори під час війни

Крім того, Зеленський заявив, що вибори потенційно можуть розколоти підтримку Сполучених Штатів.

Президент підсумував, що проведення президентських виборів в умовах російського вторгнення можливе, якщо український парламент швидко внесе зміни до законодавства, якщо до України, зокрема у зону бойових дій, будуть відправлені іноземні спостерігачі, і якщо США спільно з Європою нададуть фінансову підтримку щонайменше п’ять мільярдів.

“Проводити вибори в кредит я не буду, забирати гроші у зброї і віддавати їх на вибори також не буду, і це передбачено законодавством”, сказав він.

Зеленський додав, що сам він не тримається за владу і хотів би провести вибори впродовж року, хоча станом на зараз не бачить інструментів для їх належного проведення.

Сенатор США Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни.

Голосування, найімовірніше, доведеться проводити у будь-якому разі. Треба буде бодай спробувати поміняти наявний політичний ландшафт.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс також наполягає на необхідності проведення Україною парламентських і президентських виборів навіть за умови воєнного стану українська влада повинна придумати, як відповісти на цей виклик.