Зеленський обговорив звільнення Залужного на закритій зустрічі із журналістами

Головна Сторінка » Зеленський обговорив звільнення Залужного на закритій зустрічі із журналістами

Президент України Володимир Зеленський ввечері 8 лютого обговорював із журналістами звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Йшлося також про інші важливі питання, але зустріч була закритою. Про це після участі в ній розповів у ток-шоу “Української правди” журналіст Михайло Ткач.

Він наголосив, що не може розповісти, про що говорив президент.

“Ключова тема, авжеж, була – зміна головнокомандувача. Президент пояснював свою логіку цієї надважливої події. І пройшлися по питаннях нагальних, я запитав про ситуацію зі стеженням за редакцією колег з Bihus.Info, мені було важливо поставити кілька ключових питань, щоб отримати відповіді. І зрозуміти, або спробувати зрозуміти, що загалом відбувається”, – сказав Ткач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський ризикує помилитися – The Economist про звільнення Залужного

Обговорювали також міжнародні та деякі внутрішні питання.

Разом з тим закритий формат зустрічі обурив деяких українських політиків. Так, народна депутатка Ірина Геращенко наголосила, що це недоречно у випадку, коли йдеться “про суспільно значиму інформацію” і коли суспільству про мотиви своїх дій “влада не сказала ані слова”.

“Відсутність зрозумілої комунікації з народом ще більше підриває довіру і руйнує єдність. Журналісти, які були присутні на зустрічі і не закликали Зеленського провести відкритий брифінг для всіх, а не обраних ЗМІ, аби пояснити суспільству і світу свої кадрові рішення, мають усвідомити, що під удар ставиться їх незалежність. У виборі між Банковою і корпоративною єдністю обрали елітарність”, написала Геращенко у соцмережах.

За її словами, Банкова таким чином “дуже цинічно обнуляє незалежну журналістику”. На думку Геращенко, це має вигляд, як допуск до ексклюзивної інформації в обмін на лояльність і мораторій на критику Офіса президента.

Президент Володимир Зеленський 8 лютого звільнив генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ. На його місце президент призначив Олександра Сирського. Перед тим Зеленський повідомив про зустріч із Залужним і заявив, що настав час для оновлення.