fbpx

Зеленський підбив підсумки першого дня зустрічей та переговорів у Японії

Головна Сторінка » Зеленський підбив підсумки першого дня зустрічей та переговорів у Японії

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки першого дня зустрічей та перемовин у Японії напередодні саміту G7.

Зокрема, глава держави провів перемовини з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, прем’єром Великої Британії Ріші Сунаком, прем’єркою Італії Джорджею Мелоні, прем’єром Індії Нарендрою Моді, президентом Євроради Шарлем Мішелем. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні, передає Gazeta.ua.

“Зустрівся із Джорджею Мелоні, головою уряду Італії. Подивились, як можемо зараз з Італією посилити наші можливості захищати життя від російського повітряного терору. Переговори з Ріші паном премʼєр-міністром Великої Британії. Подякував за лідерство в розвитку наших можливостей у небі: Британія дуже активно взялася за сучасні винищувачі для України, і це історичні речі”, наголосив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся із прем’єр-міністром Італії Джорджею Мелоні

Президент також розповів про серйозну розмову із премʼєр-міністром Індії Моді.

“Я поінформував про прогрес щодо нашої формули миру. Вірю, що Індія візьме участь у відновленні міжнародного порядку, заснованого на правилах, які очевидно потрібні всім вільним націям”, зазначив він.

Також Зеленський говорив із Президентом Євроради Шарлем Мішелем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський говорив з Мішелем про заборону на ввіз зерна

“Безпека, оборона, економіка, наша спільна політика обʼєднання потенціалів України та всього Євросоюзу. Я дякую тобі, Шарлю, за твою щиру, незмінну та дієву підтримку”, сказав Зеленський.

Щодо зустрічі з Макроном, то за словами Зеленського, вони регулярно обмінюються поглядами на безпекову ситуацію, розглядають ті чи інші варіанти спільних оборонних та політичних дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський в Японії подякував Макрону за важливі рішення щодо підтримки України

“Так і цього разу. Змістовна розмова. Додає впевненості в нашому руху до перемоги України”, сказав президент.

Також Зеленський розповів про зустріч з канцлером Олафом Шольцем.

“Була зустріч і з паном канцлером Німеччини Шольцом. Обговорили з Олафом, як можемо прискорити чесний мир для України, як можемо посилити нашу спільну роботу в рамках “Сімки”. Не буває такого дня, щоб Україна не стала сильнішою! Слава Україні!”, резюмував Зеленський.

Президент Володимир Зеленський 20 травня у Японії зустрівся із прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Глава української держави подякував за лідерство Великої Британії в міжнародній коаліції винищувачів. Про це президент повідомив у Telegram.

Лідери також обговорили подальшу реалізацію домовленостей, досягнутих під час переговорів у Великій Британії 14 травня.

Generated by Feedzy