Зеленський помітив зміну настроїв серед іноземних партнерів 

Головна Сторінка » Зеленський помітив зміну настроїв серед іноземних партнерів 

На Заході посилюються ідеї щодо перемовин між Україною та Росією

Західні партнери обіцяють, що будуть стояти з Україною “стільки, скільки буде потрібно”, але президент Володимир Зеленський помітив зміну настроїв серед деяких з них. Про це Зеленський сказав, виступаючи на міжнародній конференції YES у Києві, пише The Economist.

“У мене є інтуїція, я читаю, чую і бачу їхні очі (коли вони кажуть – Gazeta.ua) “ми завжди будемо з вами”. Але я бачу, що він чи вона не тут, не з нами”, сказав український президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав Путіна брехуном і вкотре відкинув припущення про мирні переговори з РФ

Це пов’язано насамперед з важким і повільним контрнаступом ЗСУ, зазначає видання. За три місяці Україна досягла “лише скромного прогресу” на південному фронті у Запорізькій області, де намагається розірвати “сухопутний коридор” з Росії до Криму. Питання про те, скільки часу це займе, і чи вдасться це зробити, обтяжує уми західних лідерів, зазначає видання.

За словами Зеленського, деякі партнери можуть сприйняти труднощі України на полі бою як привід для того, щоб примусити її до переговорів з Росією, але Зеленський зазначає, що “це поганий момент, оскільки Путін бачить те ж саме”.

Повільні темпи українського контрнаступу не означають, що він повністю провалився. Про це свідчать нещодавні здобутки української армії, які спростовують “глухий кут” у війні та доводять необхідність подальшої підтримки України партнерами із Заходу. Про це пише американське видання Bloomberg.

Контрнаступ пройшов не так швидко, як сподівався Захід, але відчуття невдачі є результатом завищених сподівань через блискавичні успіхи ЗСУ в перший рік війни. Крім того, Росія цього разу добре підготувалася до оборони і мобілізувала додаткові війська, зазначає видання.