Зеленський пояснив рішення мобілізації чоловіків із 25 років

Головна Сторінка » Зеленський пояснив рішення мобілізації чоловіків із 25 років

На заміну нинішніх військових Збройних сил України потрібні молоді бійці.

Справа не лише у кращій фізичній формі, а й в обізнаності в сучасних технологіях. Про це в інтерв’ю Х’юго Декрипту заявив президент України Володимир Зеленський, який пояснив рішення зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

Зеленський пояснив, що є відповідні критерії та пріоритети щодо віку і фізичного стану бійців, яких потрібно тренувати й після цього вони відправляються на фронт.

“І цей запит є від військового командування. Показуючи конкретні цифри, які потрібні їм в українському війську, потрібно готувати бригади які прийдуть на заміну тих бригадах які вже два роки стоять на фронті”, – сказав Зеленський.

Він додав, що для того, щоб це була адекватна заміна людям потрібна тренуватися і бути в підготовленому фізичному стані.

“При всій повазі до наших воїнів, але ми говоримо про те що є різниця між 25-річним воїном і 50-річним воїном. І це факт. На різних напрямках різні виклики, різна війна і різні технології. Більш молоді люди сьогодні потрібні тому, що більш сучасна війна”, – зазначив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як мобілізація з 25 років вплине на бойові дії – в ISW прокоментували

Зеленський пояснив, що йдеться не тільки про фізичний стан, але й людей, які орієнтуються у технологіях, що дуже важливо.

“Оператори дронів, технології, кіберзахист тощо”, – зазначив президент.

При цьому Зеленський наголосив, що нове покоління дуже добре орієнтується у сучасних технологіях. Фактично, молоді люди їх і створили.

“Молоде покоління орієнтується у технологіях набагато швидше. Вони це розуміють. І скажу відверто – вони все це самі своїми руками й створили. Їх мозок. Мозок молоді. І тому це також одна із причин. Тобто ми, я підписав закон який проголосував парламент України й всі ми це робили на запит військових. Там є аргументація всіх цих кроків”, – додав глава держави.

Президент фокусує увагу на тому, що нові бійці віком до 30 років можуть дати технологічний прогрес у війні проти Росії.

“Молодь захищає так само свою землю, як і будь-яка людина. У всіх громадян України рівні права абсолютно. Так, здебільшого дорослі люди, які на війні – вони воюють заради майбутнього. Але це і майбутнє цієї молоді. Але й ця молодь, якій до 30 років, яка може дати технологічний прогрес у цій війні, може допомогти. Вони також борються за свою державу, за своє життя і за своє майбутнє”, – зазначив Зеленський.

Президент Володимир Зеленський підписав зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Згідно з ним, на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статті, яким до дня відправлення у військову частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25 річного віку.

Цей закон може дозволити мобілізувати чоловіків з 25 років, а не 27.