Україна вже має більшість необхідного фінансування для виробництва артилерійських засобів.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що на ці цілі зібрано дві третини потрібної суми. Очікуються нові кошти для розширення виробництва дронів.
Про це глава держави заявив у своєму черговому зверненні. Він зазначив, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга отримав чіткі завдання. Перше з них стосується забезпечення додаткового фінансування для виготовлення артилерії і боєприпасів. Цей напрям уже має конкретний результат.
Друге завдання – знайти ресурси для розвитку вітчизняного виробництва безпілотників. Зеленський упевнений, що ці кошти будуть надані.
Україна також готується до участі в саміті країн Групи семи. Одним із важливих результатів дипломатичної роботи стала домовленість про обмін полоненими.
Президент назвав сьогоднішній етап обміну єдиним позитивним підсумком зустрічі в Стамбулі. Решту питань Росія, за його словами, блокує.
“Сьогодні вдома майже 400 людей – 390. Це військові та цивільні. Завтра й післязавтра – теж наступні етапи. Формула – тисяча на тисячу”, – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Брюссель закликають заморозити фінансування Угорщини
Зеленський подякував усім, хто брав участь в організації повернення українців. Він наголосив, що потрібно вже зараз робити рішучі дипломатичні кроки для наближення справжнього миру.
Президент заявив, що країна працює над створенням нової системи безпеки. Для цього Україна активно об’єднує міжнародних партнерів.
Він підкреслив, що настав момент посилити тиск на Росію, аби досягти результатів, яких потребує Україна. “І коли у росіян вже тиждень пішов на формулювання так званого меморандуму, який вони хочуть, щоб відповісти на потребу припинити вогонь, це точно знущання з усього світу. Стільки часу кожен день на війні – це втрата життів. Звісно, в Росії людей не рахують, але світ повинен рахувати”, – сказав Зеленський.
В Україну повернули 390 полонених. Це перша частина обміну з Росією за формулою 1000 на 1000, повідомив президент Володимир Зеленський.