fbpx

Зеленський розраховує, що Китай підтримає українську формулу миру

Головна Сторінка » Зеленський розраховує, що Китай підтримає українську формулу миру

Президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на підтримку Китаєм української “формули миру”.

Йому невідомі конкретні положення “мирного плану” для російсько-української війни, який планує представити Китай, сказав він на спільній пресконференції з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні.

“Мені здається, що наш документ, наша “формула миру”, яку вже підтримала велика кількість держав і ми чекаємо, що підтримають 23 числа, коли буде засідання ООН і голосування щодо відповідної резолюції мені здається, важливо, щоб була одна позиція”, наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідер Китаю виступить до річниці вторгнення РФ в Україну: що хоче сказати

Зеленський наголосив, що офіційно ніякого документа від Китаю він не бачив.

“Ми зацікавлені, щоб усі держави європейські, всього світу, безумовно, Індія, Африка, Китай були долучені до того, щоб закінчилась ця війна, щоб підтримувати нашу, мені здається, справедливу формулу миру”, додав президент.

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував мирну ініціативу з метою припинення агресивної війни Росії проти України.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”.

Китай утримується від критики Росії після її вторгнення в Україну, проте на саміті G20 в Індонезії Сі Цзіньпін “рішуче виступив проти використання атомної зброї та підтримав деескалацію та припинення вогню”. Він також заявив, що застосування ядерної зброї Росії в Україні є неприпустимим.

Generated by Feedzy