fbpx

Зеленський у Бабиному Яру вшанував пам’ять жертв Голокосту

Головна Сторінка » Зеленський у Бабиному Яру вшанував пам’ять жертв Голокосту

Президент Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв Голокосту.

Він встановив лампадку біля меморіального знака “Менора” на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”.

“Сьогодні, як і завжди, Україна вшановує памʼять мільйонів жертв Голокосту. Ми знаємо й памʼятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди тільки вдвох здатні творити зло”, сказав Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський звернувся до нації у День пам’яті жертв Голокосту

Президент наголосив, що кожен, хто цінує життя, має проявляти рішучість, коли треба рятувати тих, кого прагне знищити ненависть.

“Сьогодні ми повторюємо ще вагоміше, ніж раніше: ніколи знову ненависті; ніколи знову байдужості. Що більше народів світу подолають байдужість, то менше простору у світі залишиться для ненависті”, зазначив він.

У церемонії також взяли участь керівник ОП Андрій Єрмак, представники дипломатичного корпусу європейських країн, США та Канади.

Голокост (19331945) був систематичним, спонсорованим державою переслідуванням і вбивством 6 млн європейських євреїв режимом нацистської Німеччини та його союзників і колабораціоністів. Тільки у концтаборі Аушвіц-Біркенау неподалік Освенціма протягом 1940-1945 років були вбиті понад 1,3 млн осіб, здебільшого євреїв.

27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Саме в цей день 1945-го був звільнений нацистський концентраційний табір Аушвіц.

Generated by Feedzy