Зеленський ушанував пам’ять українців, яких убили загарбники під час окупації Київщини

Головна Сторінка » Зеленський ушанував пам’ять українців, яких убили загарбники під час окупації Київщини

У другу річницю звільнення Київщини від російських окупантів президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, яких убили загарбники під час окупації Бучанської громади.

Глава держави встановив лампадку до Стіни пам’яті біля церкви Святого Апостола Андрія Первозваного та Всіх Святих у Бучі. Про це повідомила пресслужба президента.

Стіна пам’яті складається з кількох стел, на кожній із яких – таблички з викарбуваними іменами загиблих. Наразі меморіал містить 509 імен цивільних громадян, яких вдалося ідентифікувати. Деякі таблички поки що безіменні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дніпро та Одеса можуть впасти”: Маск зробив низку скандальних заяв щодо війни в Україні

Президент та інші присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Зеленський наголосив, що у цієї війни – глобальне значення.

“Це війна за право на існування для нашої держави та водночас за право на життя для кожної людини. За гідність для нашого народу і для кожного народу, який прагне своєї долі. Це війна за те, щоб ніхто не смів ставати звіром по відношенню до інших”, – зазначив глава держави.

Російська армія увійшла до Бучі 27 лютого 2022 року. За 33 дні окупації військові РФ скоїли в Бучанському районі понад 9 тисяч воєнних злочинів та вбили більш як 1400 цивільних жителів, зокрема 37 дітей.

Збройні Сили України звільнили місто 31 березня. Саме після визволення Київщини прозвучали перші заяви світових лідерів про геноцидний характер воєнних злочинів російської армії в Україні.