Зеленський відправив колишнього секретаря РНБО послом до Сербії

Home Популярне Зеленський відправив колишнього секретаря РНБО послом до Сербії
Зеленський відправив колишнього секретаря РНБО послом до Сербії

Президент України Володимир Зеленський призначив Олександра Литвиненка послом України в Сербії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на указ глави української держави №866/2025.

“Призначити Литвиненка Олександра Валерійовича надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Сербія”, – сказано в указі.

При цьому ще одним указом Зеленський звільнив з посади посла України в Сербії Володимира Толкача.

 

Що відомо про Литвиненка

Олександр Литвиненко народився 27 квітня 1972 року в Києві. У 1994 році він закінчив Інститут криптографії, зв’язку та інформатики Академії ФСБ Росії (за спеціальністю “прикладна математика”). Пізніше, у 2009 році, отримав диплом юриста в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У 2013 році закінчив Royal College of Defence Studies (RCDS) у Великій Британії.

У 1994-1998 роках – офіцер, старший офіцер, головний спеціаліст Головного управління урядового зв’язку СБУ.

З 1998 по 2005 рік – старший консультант, а потім заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД).

У 2005-2007 роках працював в апараті Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), був керівником управління та експертом комісії з питань державної безпеки.

У 2009-2010 – радник директора Інституту національної безпеки при РНБО.

У 2010-2014 – заступник директора НІСД.

З 4 квітня 2014 до 13 серпня 2019 – заступник секретаря РНБО.

Із серпня 2019 по липень 2021 – директор НІСД.

23 липня 2021 – призначений керівником Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ).

26 березня 2024 року Литвиненка було призначено секретарем Ради нацбезпеки і оборони України. 18 липня 2025 року голова української держави звільнив його з цієї посади.