Зеленський вшанував українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Головна Сторінка » Зеленський вшанував українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

2 тисячі 659 українців та українок відзначені почесним званням Праведників народів світу, заявив 14 травня президент Володимир Зеленський у соцмережах.

“Кожна така історія – врятоване людське життя та особиста перемога конкретної людини над злом нацизму. Ми памʼятаємо і шануємо цю сміливість та людяність. Україна наслідує серця, які залишалися на боці добра та перемогли, і ніколи не пробачить тих, хто зараз відтворює ненависть ХХ століття й несе війни іншим народам. Життя переможе”, – наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бачимо задум ворога – президент звернувся до українців

У найтемніших обставинах, коли наші люди ще не могли знати, коли закінчиться війна, вони не зраджували найкращого, що є в серці кожного. Ризикуючи собою, вони рятували тих, кому нацисти несли загибель, додав Зеленський.

14 травня відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Званням “Праведника народів світу” Ізраїлем удостоєні 2659 громадян України. Його надає Ізраїльський національний меморіал Катастрофи та Героїзму Яд Вашем в Єрусалимі. Звання – пошана людям, які проявили свої чесноти під час війни.

Митрополит УКГЦ Андрей Шептицький рятував євреїв. Нещодавно комітет “Саду Праведників – Ґаріво” в італійському місті Мілан визнав його Праведником. Але в Єрусалимі його відмовляються визнавати “Праведником народів світу”.