Зеленський закликав українців економити електроенергію

Головна Сторінка » Зеленський закликав українців економити електроенергію

Українцям необхідно раціонально споживати електроенергію до відновлення енергосистеми.

Після російських ударів енергетичний сектор України втратив суттєву частину генерації, повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні, пише Gazeta.ua.

В Україні вже готуються до наступного опалювального сезону, і це передбачає, зокрема, планові ремонти та підготовку атомної генерації, розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль зробив заяву про стан енегросистеми

“Потрібно багато зусиль для подальшої розбудови енергетики – нової енергетики, яка буде здатна працювати попри загрози російського терору”, – зазначив президент.

На рівні уряду, обласних та місцевих влад, від енергетичних компаній має бути забезпечено повне інформування суспільства про те, як відбуваються зараз відключення електрики, коли є пікове навантаження та чому потрібне свідоме ставлення кожного й кожної до споживання, підсумував Зеленський.

Відключення електроенергії можуть тривати до серпня-вересня.

Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур, сказав радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко.

До цього часу закінчаться ремонти на атомних станціях, а в енергосистемі ще буде багато сонячної генерації. Завдяки теплій погоді навантаження на генерацію знизиться.