Землю накриють потужні геомагнітні бурі, українці можуть побачити полярне сяйво

Головна Сторінка » Землю накриють потужні геомагнітні бурі, українці можуть побачити полярне сяйво

З 30 липня по 1 серпня сильна активність Сонця призведе до потужних геомагнітних штормів

На середніх широтах Землі можуть виникнути полярні сяйва. Свідками гри світла в атмосфері стануть жителі широти близько 50°, пише Space.com із посиланням на дані Національного центру прогнозування космічної погоди.

На 50-ій паралелі північної широти частково розташовані, зокрема, Франція, Бельгія, Чехія, Німеччина, Польща, Казахстан, КНР, Канада, США, а також Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю накрив геомагнітний шторм потужністю у 6 балів. В чому небезпека

Перший із серії сплесків сонячної активності вразив магнітне поле планети 29 серпня і став причиною незначної геомагнітної бурі. Він виник на особливо активній області Сонця AR3764 і викликав відключення радіо на більшій частині освітленої сонцем сторони Землі.

Перші два “удари” плазми та магнітного поля 29 липня об’єдналися і “розчистили” шлях наступним викидам корональної маси, які очікувано досягнуть Землі найближчими днями.

Вони перенесуть електрично заряджені атоми іони які при зустрічі з магнітосферою Землі можуть викликати геомагнітні бурі. Під час таких штормів іони взаємодіють із газами в атмосфері Землі, вивільняючи енергію у вигляді світла, відому як північне сяйво.

Водночас геофізики попереджають про те, що космічну погоду складно спрогнозувати. Саме тому геомагнітні шторми такого рівня, попри очікування, іноді можуть не відбуватися.

Хоча майбутня сонячна буря не буде такою ж інтенсивною, як травнева, яка викликала полярні сяйва на усій планеті.

До кінця року Землю ще не раз сколихнуть надпотужні магнітні бурі, коли пік активності Сонця буде на максимумі.

Цього сезону українські вчені модернізували геомагнітну обсерваторію. Тепер вона працює на найвищому світовому рівні й готує односекундні дані в новому форматі. 10-12 травня обсерваторія на “Вернадському” зафіксувала найбільшу магнітну бурю за останні 165 років.