fbpx

Жінок, які протестували проти домашнього насилля, розганяли сльозогінним газом

Головна Сторінка » Жінок, які протестували проти домашнього насилля, розганяли сльозогінним газом

Турецька поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі в четвер, 25 листопада, щоб розігнати акцію протесту.

Тисячі людей, багато з яких були жінки, вийшли на вулиці Стамбула, щоб відзначити Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Про це передає Al Jazeera.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У вакцинах чіп. Це погібєль душі”: сотні антивакцинаторів бастували у Києві

Протести відбулися на фоні закликів до Туреччини знову приєднатися до Стамбульської конвенції – угоди про захист прав жінок, яка включає 45 країн, і яку підписали в Стамбулі в 2011 році.

Хоча Туреччина перша підписала конвенцію, у липні цього року вона також стала першою, яка вийшла з неї. Відповідне рішення прийняв президент Реджеп Тайіп Ердоган, заявивши, що цю ініціативу “викрала група людей, які намагалися нормалізувати гомосексуалізм”.

Турецькі жінки вже двічі проводили масові протести проти виходу країни з угоди – у березні, коли Ердоган вперше оголосив про намір вийти, і знову в липні, коли цей крок став офіційним.

Ердоган стверджував, що існуючі закони в Туреччині вже гарантують достатній захист для жінок, але правозахисні групи в країні стверджують, що конвенція надавала дорожню карту для важливого законодавства, яке уряд ніколи не виконував повністю.

За даними платформи We Will Stop Femicide, у 2021 році в Туреччині вбили щонайменше 285 жінок.

Понад 60 активістів від кількох громадських організацій пікетували посольство Польщі у Києві 23 листопада через повідомлення про плани втретє розглянути заявки у тендері на вибір візового оператора.