Жовте небо і опади з піском: низку областей накрив дощ із пилом з Сахари

Головна Сторінка » Жовте небо і опади з піском: низку областей накрив дощ із пилом з Сахари

24 квітня в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях пройшли “брудні” дощі. Небо зранку на півдні країни мало незвичний жовтий колір.

Дощ і вітер південної чверті сприяють акумулюванню пилу і осадженню його з опадами. Жителі усіх трьох регіонів вранці викладали фотографії із авто і будівлями вкритими дрібними краплями бурого кольору, повідомляють місцеві Telegram-канали, передає Gazeta.ua.

“23 квітня, циклон на Середземному морі виніс на Балканський півострів пил та пісок із Сахари. Зливові дощі змили більшу його частину на територію Греції та Болгарії. Оскільки висотні повітряні потоки мають західний переніс, циклон з Європи дійшов і до території України”, – сказано в повідомленні Миколаївського обласного центру з гідрометеорології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Циклон з півдня принесе дощі та сильний вітер

Попередні висновки щодо якості атмосферного повітря в місті Миколаїв: перевищення гранично допустимих концентрацій завислих речовин (пилу) не зафіксовано.

На супутниковому знімку видно, що циклон охоплює також Одеську і Херсонську області.

До кінця весни в Україні не очікується аномальної 30-градусної спеки.

Водночас температура все ж підвищуватиметься до +25℃, розказала завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух.