Журналісти отримали доступ до кулуарів парламенту – розпорядження

Головна Сторінка » Журналісти отримали доступ до кулуарів парламенту – розпорядження

Журналісти знову отримали доступ до кулуарів парламенту.

Відповідне розпорядження підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Про це повідомила пресслужба парламенту.

“Відтак журналісти медіа мають можливість висвітлювати діяльність Верховної Ради України безпосередньо у приміщенні українського парламенту”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для журналістів планують знову відкрити кулуари Верховної Ради

Розпорядженням затверджено положення “Про акредитацію медіа при Верховній Раді України дев’ятого скликання на період дії воєнного стану в Україні”.

Перед цим Стефанчук та керівник апарату Вячеслав Штучний зустрічалися із журналістами та поінформували їх про особливості роботи медіа у парламенті. Йшлося, зокрема, про дії під час оголошення повітряної тривоги.

“Нині для представників медіа створено необхідні умови для висвітлення роботи єдиного законодавчого органу. Це – спеціально обладнані робочі місця, місце для брифінгу, запису інтервʼю, трансляції засідань тощо. Під час зустрічі журналістам пояснили принцип роботи прес-центру під час засідання парламенту, особливості допуску до будівлі парламенту, з огляду на питання безпеки, та вимоги, яких необхідно дотримуватись. Також представникам медіа показали найпростіше укриття будівлі парламенту, куди вони будуть зобов’язані спускатися під час повітряної тривоги”, – йдеться у повідомленні.

Серед парламентарів довго тривала дискусія про відновлення допуску журналістів до кулуарів. Зараз у Верховній Раді акредитовано 3900 журналістів. Реально працює десь 26-27 журналістів різних видань.

Подбати про безпеку такої кількості цілком реально. А їхня присутність у кулуарах сприятиме підвищенню рівня довіри до ВР. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.