Журналісти повідомили про російський паспорт у судді. Прокуратура порушила щодо них кримінал

Головна Сторінка » Журналісти повідомили про російський паспорт у судді. Прокуратура порушила щодо них кримінал

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо журналістів за заявою судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, в якої програма “Схеми: корупція в деталях” виявила громадянство Російської Федерації.

Провадження відкрила Слов’янська окружна прокуратура, повідомили “Схеми”.

13 липня журналісти розповіли, що знайшли у Арестової російський паспорт, номер платника податків РФ.

З’ясували, що з 2018-го до січня 2022 року суддя провела 255 днів у тимчасово окупованому Криму.

Також “Схеми” повідомили, що Арестова після окупації півострова у травні 2014 року літала до Москви.

11 травня суддя вилетіла рейсом Сімферополь-Домодєдово і повернулася до Криму 14 травня 2014 року. В обох випадках суддя використала російський паспорт, розповіли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОАСК ліквідували, а скандальний Вовк і решта суддів отримали понад 40 мільйонів з кишень українців

Провадження відкрили після повідомлення Арестової про “втручання у здійснення правосуддя з метою її дискредитації”, яке вона надіслала до Вищої ради правосуддя та Офісу генерального прокурора.

Слов’янська окружна прокуратура відкрила на цій підставі кримінальне провадження за статтею “втручання у діяльність судових органів”.

У зверненні до ВРП та ОГП Арестова заявила, що журналіст “Схем” Георгій Шабаєв з метою “дискредитації” її як судді “під час війни з РФ активно співпрацює з країною агресором”, “передає зібрану інформацію до спеціальних служб РФ” та “здійснює незаконне стеження”.

Шабаєв повідомив, що його викликають на допит у справі про “втручання в діяльність судді”.

Торік журналісти повідомляли, що заступник голови Верховного суду і голова Касаційного господарського суду Богдан Львов із дружиною мають російські паспорти. Також з’ясували, що дружина судді й теща володіють двокімнатною квартирою на Ленінградському шосе в Москві. Також громадянство РФ має донька судді.

Наявність російського паспорта в судді підтвердила СБУ. Національне антикорупційне бюро відкрило справу за фактами ймовірного недекларування московської нерухомості.

Після цього голова Верховного суду підписав наказ про припинення Львовим повноважень судді.