Журналісти закликали звільнити Гуменюк: керівниця пресцентру не дає висвітлювати події на Херсонщині

Головна Сторінка » Журналісти закликали звільнити Гуменюк: керівниця пресцентру не дає висвітлювати події на Херсонщині

Майже 100 редакцій та окремих журналістів звернулися до головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, міністра оборони Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича з проханням усунути Наталію Гуменюк від управління об’єднаним пресцентром Оперативного командування “Південь”.

Медійники стверджують, що вона перешкоджає висвітленню злочинів росіян і не дає журналістам показувати подвиг оборонців Херсонщини, йдеться в заяві Медіаруху, опублікованій на сайті “Детектор медіа”.

Росіяни не припиняють атакувати Херсонську область, знищують міста Херсон та Берислав, водночас ані українці, ані світ не бачать цього. Так само маловідомим залишається подвиг українських військових на цьому напрямку, і винна в цьому комунікаційна політика Гуменюк, вважають медійники.

“Ми бачимо обличчя захисників Донеччини, Луганщини, Харківщини, Запоріжжя, але не бачимо облич захисників Херсонщини. На Херсонщині ми бачимо лише пані Гуменюк”, – ідеться в заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуменюк розповіла, що відбувається на Кінбурнській косі

Фіксувати воєнні злочини вдається здебільшого завдяки обходженню обмежень, встановлених у зоні підпорядкування Гуменюк, а не за її сприяння, кажуть журналісти.

“Найбільш кричущим випадком була заборона заїзду на Херсонщину в підтоплені міста і села в день підриву Каховської ГЕС – тоді світові ЗМІ заполонили посилання на свідчення російських “воєнкорів”, адже від нас інформація була майже відсутня”, – згадують журналісти.

Для репортерів закриті селище Антонівка, село Дар’ївка та частина Херсона (Корабельний район та Острів), де люди потерпають від російських обстрілів.

На Херсонщині також немає доступу до шпиталів і стабпунктів, де лікують поранених захисників та цивільних, стверджують журналісти.

15 квітня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали в південному Роботиному, на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) та на південний захід від Білогір’я (на північний схід від Роботиного).

ЗСУ завдали ударів по окупованих Бердянську Запорізькій області та Криму. Деякі російські джерела стверджували, що ракети вразили невизначені цілі. Українські та російські ЗМІ із посиланням на джерела в українських спецслужбах підтвердили факт удару українців по російському командному пункту з невідомими високопосадовцями РФ в окупованому Криму.

Також тривали позиційні бої на східній (лівобережній) частині Херсонської області в районі Кринок.