fbpx

ЗМІ розвідали, скількох людей у РФ реально могли мобілізувати

Головна Сторінка » ЗМІ розвідали, скількох людей у РФ реально могли мобілізувати

Кількість мобілізованих на війну проти України росіян може перевищувати названу владою Росії 300 тис. осіб.

Цифра може складати близько пів мільйона. Про це повідомляє видання “Медіазона”, посилаючись на дані власного дослідження про кількість термінових весіль, які зіграли ті, хто отримав повістки восени минулого року.

Після початку так званої часткової мобілізації у Росії 21 вересня минулого року чоловікам, які отримали повістку, дозволили одружитися в прискореному порядку не після місячного очікування, як завжди, а відразу.

“Цим масово скористалися мобілізовані, які довгий час жили разом, але не оформляли свої стосунки”, пише видання, зазначаючи, що дружини мають можливість отримувати дані про своїх чоловіків, а також розраховувати на компенсації у разі їхньої загибелі на фронті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія потребуватиме більше “строковиків” ‒ в ISW повідомили про нову проблему Путіна

Наприкінці жовтня призов за мобілізацією офіційно завершився, але оформлення одружень в один день продовжилося. Так, у Саратовській області Росії в грудні, тобто через місяць після заяв про закінчення мобілізації, було зареєстровано 117 весіль за участю мобілізованих, а в Омській 89.

“Медіазона” також посилається на дані Росстату, які показують різке збільшення кількості реєстрацій шлюбу в 2022 році порівняно з попереднім роком. У листопаді їх було більше на 45 тисяч, ніж роком раніше, а в грудні на 16 тисяч. Видання, однак, зазначає, що не у всіх випадках йдеться про мобілізованих.

Журналісти вирахували можливу кількість мобілізованих на підставі даних із 50 регіонів, в яких одружилися майже 25 тисяч чоловіків, які отримали повістку. Маючи дані про кількість чоловіків призовного віку, які не перебували у шлюбі, видання дійшло до висновку, що в цих регіонах призвали близько 240 тисяч осіб, а по всій Росії близько 525 тисяч.

Російський диктатор Володимир Путін з травня 2022 року хотів уникнути проведення примусової мобілізації в РФ.

Він розраховував на добровольців. Але їх вербування провалилося. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, боєздатні сили Росії почали закінчуватись вже в травні минулого року.

Generated by Feedzy