Зміни нігтів, які не варто ігнорувати: ознаки серйозних захворювань

Головна Сторінка » Зміни нігтів, які не варто ігнорувати: ознаки серйозних захворювань

Лікарі часто звертають увагу на стан нігтів під час медичних оглядів, адже їхній вигляд може бути важливим індикатором різноманітних захворювань.

Нігті не лише виконують захисну функцію, покриваючи кінчики пальців, але й можуть дати лікарю цінні підказки щодо вашого загального здоров’я. Про це йдеться у статті BBC.

“Нігті – це продовження шкіри, що складається з кератину, міцного білка, який допомагає захищати кінчики пальців. Особливу роль у їхньому розвитку відіграє лунула- білий півмісяць біля основи нігтя, що є зоною активного росту. На нігтьовому ложі знаходиться кутикула ” тонкий шар мертвих клітин, що перешкоджає потраплянню бактерій і грибків”, – зауважує видання.

Для лікарів нігті часто служать важливим індикатором здоров’я, адже зміни їхнього вигляду можуть свідчити про захворювання печінки, серця, нирок та навіть аутоімунні розлади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпека понад усе: приховані ризики неправильного манікюру

Серйозні зміни, на які варто звернути увагу:

1. Опуклі нігті та потовщені кінчики пальців (барабанні пальці)
Такі зміни можуть свідчити про низький рівень кисню в крові, що зустрічається при хронічних захворюваннях легень, серцевих хворобах, цирозі печінки та целіакії. У таких випадках необхідно терміново звернутися до лікаря для обстеження.

2. Білі плями на нігтях (лейконіхія)
Міф про те, що білі плями свідчать про дефіцит кальцію, не відповідає дійсності. Зазвичай це результат мікротравм, але у рідкісних випадках вони можуть бути симптомами отруєння важкими металами, псоріазу або захворювань печінки.

3. Сині або темні нігті
Синій відтінок нігтів може бути ознакою нестачі кисню в організмі та свідчить про серцеву недостатність, емфізему легенів або обмороження. Темні лінії під нігтями, які з’являються без травм, можуть вказувати на піднігтьову меланому.

4. Червоні прожилки під нігтем
Наявність червоних або коричневих ліній під нігтем може свідчити про травматичні крововиливи або про серйозні стани, такі як васкуліт чи інфекції серця (ендокардит).

5. Жовті нігті
Жовтизна на нігтях може бути симптомом грибкових інфекцій або порушень роботи печінки. У деяких випадках це також ознака синдрому жовтих нігтів, що пов’язаний з лімфатичними проблемами.

6. Ламкі та тонкі нігті
Якщо нігті легко ламаються або розшаровуються, це може вказувати на дефіцит заліза, гіпотиреоз або недостачу біотину.

7. Вгнуті нігті (ложкоподібні)
Такий тип нігтів може бути ознакою залізодефіцитної анемії або целіакії.

8. Горизонтальні борозни (лінії Бо)
Ці борозни можуть з’являтися після сильного стресу або хвороби, а також через дефіцит білка чи порушення кровообігу.

Як пише видання, нігті, будучи частиною шкіри, є відображенням внутрішніх процесів організму. Лікарі часто використовують їхній вигляд як індикатор можливих захворювань. Незважаючи на те, що більшість змін на нігтях можуть бути безпечними і викликаними зовнішніми факторами, такими як удари або вологість, якщо зміни не зникають протягом кількох тижнів, варто звернутися до лікаря для професійної консультації.

Цей матеріал носить ознайомлювальний характер і не замінює консультацію фахівця. Якщо ви помітили зміни в стані своїх нігтів, не відкладайте візит до лікаря.

Звичку гризти нігті по-науковому називається оніхофагією. Її пов’язують з нервозністю, стресом, голодом або нудьгою. Цю звичку важко кинути тільки лише зусиллям волі, також як і куріння. Треба навчитися керувати нашими рівнями стресу і тривоги.

На думку фахівців, звичка гризти нігті найчастіше виникає з причини психічного та інтелектуального напруги в підлітковому віці. Жінки більш схильні до цієї згубної звички.