fbpx

Знайшли цінну скульптуру на місці будинку Нерона

Головна Сторінка » Знайшли цінну скульптуру на місці будинку Нерона

У Римі 14 січня 1506-го знайшли скульптуру “Лаокоон і його сини”. Робота Гагесандроса та Атанадороса з Родоса виготовлена з мармуру, це копія статуї І ст. до н. е. Оригінал не зберігся.

Римську копію знайшли під землею у залишках Золотого будинку Нерона. Ця ділянка належала господарю виноградників. Скульптуру викопав випадково на глибині 4 м. Вважається мармуровою копією другої половини I століття до н.е. з оригіналу, який був виконаний у бронзі у 200 році до н. е.

Папа Римський Юлій II відразу ж послав туди архітектора Джуліяно да Санґало та скульптора Мікеланджело Буонарроті. Вони підтвердили достовірність знахідки. Вже у березні 1506 року передають скульптурну групу Папі у Ватикан. Ускладнена композиція стала предметом захоплення художників епохи маньєризму і породила моду на складно закручені зображення людського тіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 тисячі років тому давні греки хитрістю захопили Трою

Сюжет про Лаокоона відомий з переказів про Троянську війну римського поета Вергілія. Жрець Лаокоон піддався покаранню богів. Вони наслали на нього і його синів величезних змій. Скульптура зображує відчайдушні зусилля героя вивільнятися від чудовиськ. Грецьке мистецтво зображувало загибель в боротьбі.

Права рука Лаокоона була відсутня. У 1905-му археолог Людвіг Поллак впізнав оригінальну руку в магазині римського каменяра. Він подарував її Ватикану. Скульптуру реставрували. Її можна побачити в музеї Ватикану.

Італійський скульптор Мікеланджело Буонарроті 13 вересня 1501 року отримав замовлення на статую біблійного персонажа Давида. За три роки скульптор створив колосальну фігуру заввишки 5,17 м. 1873-го статую перенесли у Флорентійську академію мистецтв, де вона перебуває досі.