Археологи підтвердили існування римського гарнізону в Адріанополі в період з II до V століття нашої ери. Відкриття стало можливим завдяки знахідці гральних фігурок.
Під час розкопок у турецькій провінції Карабюк археологи виявили дві гральні фігурки, які, ймовірно, датуються V століттям. На думку вчених, ці артефакти пов’язані з військово-стратегічними іграми римлян, що свідчить про їхню присутність у цьому регіоні, передає Arkeonews.
Адріанополь, місце знахідки, розташоване за три кілометри від сучасного Ескіпазару. Місто, назване на честь римського імператора Адріана у II столітті нашої ери, відігравало важливу роль у римський та ранньовізантійський періоди.
Адріанополь має також релігійне значення, оскільки є батьківщиною святих Аліпія Стиліта і Стиліана Пафлагонського. Місто відоме своїми мозаїками з зображеннями тварин, які дають уявлення про життя в Римській імперії.
Доцент Ерсін Челікбаш з Університету Карабюк, який керує розкопками, пояснив, що Адріанополь був римською військовою базою. Його стратегічне розташування на східних кордонах імперії захищало від можливих вторгнень з Чорноморського регіону. Раніші розкопки виявили римську кавалерійську маску III століття, що підтверджує військову важливість міста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартал вікінгів та маяк: що знайшли археологи у Стамбулі
Нещодавня знахідка гральних фігурок ще більше підкріплює докази існування гарнізону. Професор Челікбаш описав їх як камені з символами, які використовувалися в стратегічних іграх. Ці ігри, популярні серед римських солдатів, підтверджують присутність військових підрозділів у Адріанополі.
“Ці ігри були невід’ємною частиною життя римських військових”, – зазначив Челікбаш. Відкриття підкріплює історичні свідчення про римський гарнізон, що існував у місті з II по V століття нашої ери.
В античному місті Кібіров на території сучасної Туреччини археологи виявили 30 могил. Розкопки проводили в руїнах великого храмового комплексу. Могили виявили під базилікою. Це вказує на те, що поховання належали представникам еліти.