fbpx

Знайшли посмертну золоту маску фараона

Головна Сторінка » Знайшли посмертну золоту маску фараона

УЄгипті експедиція під керівництвом британця Говарда Картера 3 січня 1924-го знайшла головний скарб піраміди єгипетського фараона Тутанхамона – у кам’яному саркофазі виявили золоту труну з мумією 19-річного правителя. У домовині лежала й посмертна маска фараона.

Британець Говард Картер займався археологією з юності досліджував піраміди і храми Єгипту. Після 8 років марних пошуків у Долині царів вцілілої усипальниці якогось фараона, на скелястому схилі Картер знайшов вцілілу гробницю фараона Тутанхамона.

Тутанхамон царював в 1332-1323 роках до нашої ери. На місці його поховання звели склеп Рамзеса VI. Серед 28 єгипетських фараонів – лише його гробниця не ушкоджена. Археологи понад сім тижнів виносили скарби тільки з передньої та бокової кімнат чотирикімнатної гробниці. У “золотій залі” був кам’яний саркофаг померлого фараона. У золотій шафі-капличці в сосудах зберігалося серце, мозок і нутрощі покійника, вийняті, коли труп бальзамували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статую Венери знайшли на полі

В саркофазі з жовтого кварциту вагою понад тонну був дерев’яний футляр довжиною 5 м. і шириною 3,5 м. Розкривши його археологи, знайшли позолочений рельєфний портрет покійника у повний зріст. Під нею мумію фараона, вкриту золотою маскою. Смола склеїла мумію, а також приклеїла до неї золоту маску.

Досліджували гробницю аж до 1932-го. Всього знайшли 3,5 тис. предметів. Загальна вага золотих виробів – 110,4 кг, вага маски – майже 11 кг. Скарби і мумію передали в Каїрський Національний музей. Говард Картер покинув археологію і став працювати агентом музеїв та колекціонерів.

Християнську церкву в Єрусалимі “Гробу Господнього” 18 жовтня 1009-го повністю зруйнував халіф Фатимід Аль-Хакім бі-Амр Аллах. Сучасний Храм Гробу Господнього поділений між шістьма конфесіями християнської церкви, є однією з найвідвідуваніших святинь християнства.