fbpx

Знайшли залишки риби, яка могла харчуватися предками людини

Головна Сторінка » Знайшли залишки риби, яка могла харчуватися предками людини

Залишки велетенської риби знайшли археологи у Південноафриканській республіці.

Вона жила 360 млн років тому і могла полювати на предків людини, пише Independent.

Рибу ідентифікували за скам’янілостями з ферми Ватерлоо у ПАР. Вона могла вирости до більш ніж 2,5 м завдовжки. Викопні рештки складаються переважно з черепа, нижньої щелепи, зябрової кришки і плечового поясу.

Риба Hyneria udlezinye належала до типу стародавніх кісткових риб під назвою тристихоптериди.

Вона мала надзвичайно великі ікла. Могла харчуватися тетраподами групою чотириногих тварин, від яких походить людський рід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли добре збереженого динозавра

“Тетраподи були пристосовані до мілководдя, і поки вони жили на цьому мілководді, гінерії не могли до них дістатися. Але іноді тетраподам доводилося перетинати відкритішу воду, і представники виду підстерігали їх та кидалися на них”, сказав палеонтолог Роб Гесс з Музею Олбані в Маханді.

Скам’янілості з ферми Ватерлоо є першими доказами того, що риба з цього роду жила на суперконтиненті Гондвана у пізньому девонському періоді приблизно від 383 до 359 млн років тому.

“Хоча Гондвана була найбільшим суходолом в Девоні, що простягався від тропічних до полярних регіонів, дослідження пізньодевонських фаун ранніх хребетних здебільшого обмежувалися Австралією та палеосуміжними частинами Антарктиди”, пишуть вчені.

На півдні Уельсу знайшли давні відбитки. Вчені вважають, що вони можуть належати динозаврам, а їх вік понад 200 млн років.

У Тихому океані вчені зустріли незвичайну морську істоту. Раніше таких помічали в Індійському та Атлантичному океанах.

Generated by Feedzy