Золото встановило новий рекорд на ринку – скільки зараз коштує

Головна Сторінка » Золото встановило новий рекорд на ринку – скільки зараз коштує

Ціни на золото в світі на торгах 17 липня встановили новий історичний рекорд.

Вони перевищили $2470 за тройську унцію. За кілограм це складає $79 677, або близько 3,3 млн грн. Про це свідчать дані Trading Economics, пише OBOZ.UA.

За словами експертів, таке рекордне зростання відбулося на тлі очікувань ринку, що центральні банки світу пом’якшуватимуть грошово-кредитну політику до кінця 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар стрімко подорожчав, що з іншими валютами

Напередодні глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Джером Пауелл заявив, що впевненість керівництва Федрезерва в досягненні цільового рівня інфляції в 2% останнім часом зросла. Він також додав, що ФРС не чекатиме, поки інфляція опуститься до 2% при ухваленні рішення про зниження ключової ставки.

Аналітики не очікують, що ФРС зменшить ставку на засіданні цього місяця. При цьому ринок оцінює практично 100% ймовірність її зменшення у вересні.

Значне подорожчання золота зазвичай також пов’язане зі складною ситуацією у глобальній економіці, високими ризиками інвестування тощо. Популярність золота традиційно зростає у періоди найбільшої невпевненості ринків.

“Золото, як і раніше, залишається одним з наших улюблених активів у 2024 році”, – зазначають у BofA Research.

За словами аналітиків, нижчі відсоткові ставки за іншими активами ще більше підвищують привабливість володіння саме золотими зливками.

“На тлі потрясінь у банківському секторі, геополітичній напруженості та економічній ситуації, що складається, роль золота як активу-притулку виходить на перший план”, – зазначила старша ринкова аналітик Всесвітньої ради із золота (WGC) Луїза Стріт.

Експерти вважають, що золото продовжить дорожчати.

“Настрій на ринку ф’ючерсів на золото дуже оптимістичний”, – заявив аналітик Julius Baer Карстен Менке.

У червні споживча інфляція в Україні у річному вимірі пришвидшилася до 4,8% з 3,3% у травні.

Пришвидшення інфляції пояснюється зростанням тарифів на енергоносії, а також вищими цінами на пальне, вважають спеціалісти Нацбанку.