Зрадник збирав на кордоні розвіддані про українські війська

Головна Сторінка » Зрадник збирав на кордоні розвіддані про українські війська

Контррозвідка Служби безпеки затримала на Чернігівщині інформатора спецслужб РФ, який збирав розвіддані про українські війська та критичну інфраструктуру у прикордонних районах області.

Насамперед ворога цікавила інформація про місця розташування блокпостів, чисельність особового складу, наявність військової техніки ЗСУ та будівництво на території регіону об’єктів військової авіації, повідомила 26 вересня пресслужба відомства.

“Зловмисник малював для агресора схеми місцевих залізничних маршрутів, якими курсують вантажні ешелони. Крім того, фігурант, за завданням ворожих спецслужб, збирав інформацію про об’єкти енергетичної інфраструктури обласного центру. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для підготовки нової серії повітряних атак по регіону”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадники збирали компромат на військових ЗСУ

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії зловмисника і затримали його за місцем проживання. Під час обшуку у затриманого виявили мобільний телефон, який він використовував для комунікації з агресором. Наразі він перебуває під вартою.

Ворожим інформатором є місцевий житель, який на період окупації частини регіону потрапив у поле зору загарбників через свої прокремлівські погляди.

У травні цього року на чоловіка дистанційно вийшов представник спецслужб РФ і запропонував йому співпрацю у війні проти України.

Згодом російський інформатор приступив до виконання ворожих завдань, про що “звітував” агресору в анонімному чаті. Щоб приховати злочинну діяльність, він одразу видаляв усі повідомлення після кожного “сеансу” зв’язку з окупантами.

Однак, це не допомогло співробітники СБУ зібрали на фігуранта обґрунтовану доказову базу і повідомили йому про підозру. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.

Служба безпеки України затримала на Херсонщині сім’ю колаборантів, яка допомогла РФ провести фейковий референдум у 2022 році. Зокрема зловили двох організаторок псевдореферендуму, який відбувся під час тимчасової окупації правобережної частини Херсонщини.

Затриманими виявились мешканки Бериславського району: мати з донькою, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України. Обох колаборанток призначили до окупаційної “виборчої комісії” одного із місцевих селищ. Там вони здійснювали подворові обходи жителів та збирали “голоси за приєднання” Херсонщини до Росії.

У разі відмови ставити “потрібну” відмітку у фейковому бюлетені, ворожі поплічниці погрожували ув’язненням до російської катівні.