“ЗСУ намацали слабке місце в російській обороні” – експерт про успіхи під Бахмутом

Головна Сторінка » “ЗСУ намацали слабке місце в російській обороні” – експерт про успіхи під Бахмутом

Збройні сили України під Бахмутом розгромили підрозділи 72-ї окремої мотострілецької бригади Росії і звільнили частину території. Ватажок ПВК “Вагнера” заявив, що росіяни просто втекли з позицій. Українські захисники ударили в слабке місце оборони противника, яке виникло через корупційні схеми. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

“Прорив Збройних сил України на цій ділянці свідчить про нашу поінформованість щодо корупційних схем в російській армії. Що ми знаємо, реальна чисельність підрозділів, які там стоять, значно менша, ніж на паперах. Ми намацали слабке місце в російській обороні завдяки схемам правої руки ватажка “Вагнера” Пригожина. А далі героїчні дії 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Маємо успішний характер контратак”, каже Снєгирьов.

Заява Пригожина про втечу 72-ої бригади з’явилася тому, що ЗСУ зайшли у фланг і це треба якось пояснити, каже експерт.

“Пригожин дав зрозуміти, що по документах там мало бути більше 5 тисяч особового складу, а реально, з урахуванням, що ми їх сильно потріпали, ледь назбирається 500 осіб. Перші згадки про формування 72-ої бригади датуються серпнем 2022-го року. Йшлося про те, що почали формуватися підрозділи мотострілецької дивізії, яка мала увійти у склад 3-го армійського корпусу. Тоді російська влада говорила, що згідно штатного розкладу це повноцінна бригада. Але та кількість росіян, які брали участь у боях в Бахмуті, це не більше батальйону. Тобто бригада була сформована за рахунок “мертвих душ”. Бо чисельність бригади до 6 тисяч в середньому. Батальйонно-тактична група 800. Це в першу чергу була корупційна схема отримання грошей на неіснуючих військових. Російський чиновник, який за це відповідав, пішов з посади. Тепер Пригожин виходить з резонансною інформацією, що росіяни втекли з позицій. Так він по-суті говорить про ці корупційні схеми у міноборони Росії. Це злив інформації, що прийшли ще більші крадії”, говорить Снєгирьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Снаряди, ППО, безпілотники: що потрібно для контрнаступу та як фронту допомагає “бавовна” в Криму та Росії

Ситуація у Бахмуті показала, що ЗСУ міцно тримають свої позиції, додає експерт.

“Це як на тому фланзі, де 72-а бригада. Так і на іншому. Збройним силам вдалося розбити ще одну ПВК, афілійовану з “Газпромом”. І Пригожин знову змушений був заявити, що вони втекли і залишили позиції. Він змушений визнати успішний характер контратак ЗСУ. І всі заяви, що 9 травня візьмуть місто, не більше, ніж інформаційна пропаганда. Вони просідають по флангах і в самому Бахмуті. Росіяни просуваються дуже повільно. Пригожин сам визнає великі втрати і мінімальний рух до 100 метрів”, пояснює Снєгирьов.

Захисники 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під Бахмутом розгромили підрозділи 72-ї окремої мотострілецької бригади РФ, звільнили частину території і взяли в полон окупантів.

Ватажок російської ПВК “Вагнера” Євген Пригожин відразу після параду в Москві заявив, що один з підрозділів міноборони РФ втік з Бахмута, залишивши двохкілометрову позицію глибиною 500 м. Окрім того, він сказав, що український контрнаступ невдовзі “почнеться не по телевізору”. Мовляв, українські військові вже “рвуть фланги” на Бахмутському напрямку.