ЗСУ перехопили ініціативу під Бахмутом: свіжі карти війни

Головна Сторінка » ЗСУ перехопили ініціативу під Бахмутом: свіжі карти війни

Збройні сили України перехопили тактичну ініціативу на фронті під Бахмутом на Донбасі. Росіяни ж, ймовірно, затопили власних солдатів в Херсонській області.

Ситуація на Луганщині та у Харківській області залишається напруженою, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Запеклі бої на Донбасі тривають.

18 травня російська армія здійснила обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове Кремінна. Російські війська провели невдалі наземні атаки поблизу Масютівки в 13 км на північний схід від Куп’янська, Новоселівського в 14 км на північний захід від Сватового та Невського, що у 19 км на північний захід від Кремінної.

Російський військовий блогер стверджував, що російські сили атакували поблизу Масютівки та Стельмахівки в 15 км на північний захід від Сватового, але не змогли просунутися біля Новоселівського.

Росіяни залучають додаткові кримінальні формування БАРС (Бойовий резерв російської армії) і “Шторм-З” для дій на Лиманському напрямку. Це сигналізує про те, що російські сили критично виснажені.

Міністерство оборони Російської Федерації заявило, що 27-а окрема мотострілецька бригада (1-а гвардійська танкова армія Західного військового округу) і 138-а окрема мотострілецька бригада (6-а загальновійськова армія Західного військового округу) відбили дві українські диверсійно-розвідувальні групи в на Куп’янському напрямку. Там також стверджують, що підрозділи 98-ї дивізії повітряно-десантних (ВДВ) відбили дві диверсійно-розвідувальні групи на південний захід від Кремінної в районі Діброви.

Українські війська перехопили тактичну ініціативу та досягли значних успіхів у районі Бахмута під час контратаки 18 травня. Ці операції стали продовженням локалізованих контратак, які ЗСУ ведуть протягом кількох днів, і не відображають початку бойових дій великої нової операції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пригожин впав у немилість путінських чиновників

Кілька російських так званих воєнкорів стверджували, що українські війська пройшли через російські оборонні лінії на південь і південний захід від Іванівського в 6 км на захід від Бахмута і на північний захід від Кліщіївки з північного заходу. Вони також кажуть, що війська РФ відступили з позицій на північ від Сакко і Ванцетті в 15 км на північ від Бахмута на позиції на південь від населеного пункту, але українські воїни до цього населеного пункту ще не увійшли.

Власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин стверджував, що російські війська поступилися 570 м території на північ від Бахмута, що узгоджується із заявою заступницею міністра оборони України про те, що українські війська просунулися на 500 м на північ від Бахмута та на 1 км на південь від Бахмута.

За минулу добу українські війська просунулися до 1,7 км, а 3-я окрема десантно-штурмова бригада України заявила, що контратаки бригади розширили український виступ у районі Бахмута до 2 км завширшки та 700 м у глибину.

18 травня російські війська здійснили обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка Донецьк. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели невдалі наступальні операції в напрямку Сєверного в 5 км на захід від Авдіївки та Мар’їнки в 27 км на південний захід від міста.

Російський військовий блогер поскаржився, що Мар’їнка залишилася єдиною ділянкою фронту, де просуваються війська РФ. Інше джерело стверджує, що українські сили контролюють менше 1 кв. км території в Мар’їнці. На кадрах, опублікованих 18 травня, нібито видно артилерійські підрозділи 114-ї бригади і 2-го піхотного батальйону 87-го полку (1-й корпус армії так званої ДНР), які діють поблизу Авдіївки, а також підрозділи 110-ї окремої мотострілецької бригади (1-й корпус армії так званої ДНР), що діють поблизу Невельського в 15 км на південний захід від Авдіївки.

Російські війська вчора не здійснювали підтверджених або заявлених наземних обстрілів на заході Донецької області. На відеозаписі від 17 травня нібито видно артилерійські частини 40-ї окремої морської піхотної бригади Тихоокеанського флоту РФ, які діють поблизу Вугледара.

На півдні російські війська штучно підняли рівень води в Каховському водосховищі, заважаючи російським оборонним операціям. Окупанти затопили власні позиції на берегах водосховища, зазнавши втрат і розпаливши скандал. Росіяни на Херсонщині покладаються на викрадені човни для матеріально-технічного забезпечення островів дельти Дніпра.

Росія зосередила на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей до 152 тис. особового складу. Усі вони готуються до оборони, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Черняк.