ЗСУ просунулись у Запорізькій області – нові карти боїв

Головна Сторінка » ЗСУ просунулись у Запорізькій області – нові карти боїв

Тривають позиційні бої в районі Куп’янська, а також біля межі Запорізької та Донецької областей. Там українським війська вдалося дещо просунутись.

Водночас російські загарбники наступають під Кремінною, в районі Бахмута та Авдіївки. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Бойові дії у Харківській та Луганській областях

Російські війська нещодавно просунулися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що війська РФ просунулися на східну околицю Білогорівки, що за 12 км на південь від Кремінної.

Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на північний захід від Сватового біля Іванівки, Табаївки, Крохмального. А також на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки та Торського. Тривали бої також на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісу та на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищено 930 загарбників – у ЗСУ повідомили про нові втрати РФ

Бойові дії у Донецькій області

Війська РФ дещо просунулися поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв у цьому районі 10 лютого. Російські “воєнкори” стверджували, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії нібито просунулися в лісовій зоні на південь від Богданівки, що на північний захід від Бахмута.

Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Виїмки та Роздолівки, на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від міста в районі Іванівського. А також на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки, на південь від міста в районі Південного та Шумів.

Війська РФ нещодавно підтвердили наступ у південній Авдіївці та продовжили наступ у північній Авдіївці. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що загарбники нещодавно просунулися вулицями Чернишевського, Спортивною та Соборною на півдні Авдіївки.

Російське джерело стверджувало, що війська РФ наступали з району ресторану “Царська охота” на південному сході Авдіївки. Російські “воєнкори” також повідомляли, що війська РФ нібито просунулися в північній частині Авдіївки вздовж вулиць Сапронова та Лесі Українки та в напрямку вулиці Грушевського. А також у північно-східній частині Авдіївки біля кар’єру. Однак, експерти ISW не знайшли візуального підтвердження цих тверджень.

Російські джерела стверджували, що війська РФ займають позиції приблизно за 700 метрів від передбачуваної основної наземної лінії зв’язку ЗСУ в Авдіївці вздовж вулиці Грушевського, що “значною мірою узгоджується з оцінкою ISW щодо просування Росії в цьому районі”.

Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Кераміка, Новобахмутівки, Степового та Очеретиного. А також біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки, на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Тоненького, Первомайського та Невельського.

Війська РФ 10 лютого також просунулися на захід від Донецька на тлі позиційних боїв. Російські “воєнкори” стверджували, що війська РФ нібито просунулися в східну Георгіївку. Російське джерело розповідало, що ЗСУ відбили раніше втрачені позиції на південній околиці Новомихайлівки, але аналітики ISW не знайшли візуального підтвердження цієї заяви.

Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали біля Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди, Новомихайлівки та Водяного.

За даними українських джерел, війська РФ готуються посилити штурмові операції біля Новомихайлівки, незважаючи на те, що наявна російська жива сила та техніка в цьому районі обмежені. Частини російської 39-ї окремої мотострілецької бригади військ РФ (68-го армійського корпусу, СВО) намагаються просунутися з Солодкого на Водяне (на південний захід від Новомихайлівки), а з півдня – на Новомихайлівку. Зусилля Росії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки спрямовані на те, щоб витіснити ЗСУ з позицій на схід від дороги О0532 Мар’їнка-Вугледар.

Бойові дії на півдні України

У районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей 10 лютого тривали позиційні бої. Російські та українські джерела стверджували, що бойові дії велися на південь від Золотої Ниви, поблизу Урожайного та Старомайорського, на південний захід від Рівнопілля та на північ від Приютного.

Позиційні бойові дії тривали 10 лютого також на заході Запорізької області в районі Роботиного, на захід від Вербового і Новопокровки. Російський “воєнкор” стверджував, що українські сили просунулися з Кам’янського і досягли невизначеного успіху біля Копані та Роботиного.

Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на східному березі Дніпра в Херсонській області, в тому числі під Кринками.

Російські загарбники минулої доби найактивніше намагалися атакувати в районах Авдіївки, Мар’їнки та Бахмута.

Біля Куп’янська ворог не штурмував. Про це вранці 11 лютого повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Загалом протягом доби на фронті відбулося 98 бойових зіткнень.