ЗСУ використовуватимуть ракети ATACMS на свій розсуд – Блінкен

Головна Сторінка » ЗСУ використовуватимуть ракети ATACMS на свій розсуд – Блінкен

Сили оборони України самі обирають цілі для ударів.

Те, як українці використовуватимуть ATACMS, це їхня справа, заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу з головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок. Його запитали, чи не побоюється Вашингтон ударів ракетами ATACMS по території РФ, якщо їх отримає Україна.

“Будь-яка система, яка обговорюється для можливого передання Україні, аналізується Вашингтоном. Коли справа доходить до застосування переданих озброєнь, то українські сили самі обирають цілі. Їм доведеться ухвалити рішення про те, що може бути найефективнішим у роботі з відновлення повного суверенітету та територіальної цілісності. У рамках нашої власної політики ми не заохочуємо та не допускаємо використання наших систем озброєння за межами України. Але знову ж таки, по суті, це українські рішення”, ‒ наголосив дипломат.

США та Німеччина наразі обговорюють питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS і Taurus. Журналіст запитав, чи не є причиною зволікання з переданням ATACMS занепокоєння дальністю ракет та можливих ударів ними по території Росії.

“При передачі кожної системи озброєння Україні береться до уваги низка факторів. Українці повинні вміти їх ефективно використовувати. Також нові складні системи вимагають обслуговування, і, звичайно, ми цим займаємося. ЗСУ повинні вміти їх підтримувати, а це не відбувається автоматично. І потім вони повинні вписатися в цілісну військову програму, яка має сенс для допомоги Україні в досягненні її цілей”, підкреслив держсекретар США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США не виключають поставок далекобійного озброєння

Бербок зазначила, що можливі побоювання щодо ударів по території РФ не є аргументом під час розгляду питання про надання Україні далекобійної зброї, оскільки країна має право на самозахист

“Аргумент полягає в тому, що існують чутливі питання, які потребують роз’яснення, особливо для нашої системи Taurus. І це не так просто, як може здатися на перший погляд. Тому федеральний уряд, міністр оборони, канцлер і я неодноразово говорили про це протягом останніх тижнів, і ми знову і знову давали зрозуміти, що ведемо інтенсивні дискусії і вивчаємо, що ми можемо зробити”, сказала німецька міністерка.

ATACMS це американська керована ракета “земля земля”, яку можна запускати з HIMARS або MLRS M270. Її дальність від 165 до 310 км, залежно від модифікації. Ракета має покращений пакет наведення з глобальною системою позиціонування. Снаряд несе в собі осколково-фугасну боєголовку класу WDU18 масою понад 220 кг.

Поки що Україна отримувала до HIMARS снаряди, які б’ють на 70-80 км. ЗСУ використовують HIMARS для ударів по складах, штабах та інших цілях у тилу росіян.