“ЗСУ за 10 днів збили п’ять штурмовиків Су-25” – Росія хоче наростити масштаб авіаударів

Головна Сторінка » “ЗСУ за 10 днів збили п’ять штурмовиків Су-25” – Росія хоче наростити масштаб авіаударів

Росіяни наступають одразу на сімох напрямках фронту. Росіяни несуть великі втрати, однак потроху просуваються вперед на одному з напрямків.

Армія РФ в районі Авдіївки не просто користується перевагою в повітрі, але й теж уже методично зносить ті об’єкти, які б могли використовуватись нашими військами для оборони міста. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Киричевський.

“Те, що зараз відбувається вздовж всього активного фронту боїв, можна назвати скоріше кампанією боїв за перехоплення ініціативи у цій війні, не більше і не менше. Бо з однієї сторони, рашисти вдаються до наступальних дій одразу на сімох напрямках фронту – Запорізький, Вугледарський, Маріїнський, Авдіївський та Бахмутський, Куп’янський та Лиманський. І для забезпечення цих дій вони залучили явно якщо не весь наряд сил та засобів свого понад 400-тисячного угрупування, то точно більшу частину цього. А з іншої сторони, Сили оборони України продовжують наступальні дії на Півдні та біля Бахмуту, на інших п’ятьох ділянках – вживають в тому числі й методи “активної оборони”, щоб не дати армії РФ просунутись вперед. Можливо, саме зараз на сході й визначається вся подальша перспектива у війні проти Росії”, – наголосив Киричевський.

Армія РФ намагається бити насамперед навіть не “в лоб” нашої оборони, а все таки “замикати кліщі” на флангах, заодно намагаючись перерізати комунікації, які ведуть Авдіївку, уточнив експерт.

“Тобто “ріжуть” якраз в найбільш вразливих місцях. Наприклад, на ранок 19 жовтня 2023 року Генштаб звітував, що росіяни при спробі штурмувати Авдіївку за добу втратили 900 одиниць живої сили, до 100 бронемашин та 50 танків. І цей масштаб погрому можна порівняти навіть не з боями за Вугледар цієї зими, а взагалі із штурмом Грозного в 1995 році, котрий мабуть досі лишається “рекордом” армії РФ по одночасним втратам на одній локації. Але з іншої сторони, OSINT-ери із Deep State фіксують бодай незначне, але ж наявне просування рашистів вперед в районі Красногорівки”, – пояснив Киричевський.

Росія широко використовує тактичну авіацію, яка крилатими бомбами “зносить” об’єкти інфраструктури, які б могли використовуватись для оборони міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росія цілить по Хмельницькій АЕС” – почалася нова хвиля ударів по енергоінфраструктурі

“Судячи навіть із офіційних повідомлень, армія РФ в районі Авдіївки не просто користується перевагою в повітрі, але й теж уже методично зносить ті об’єкти, які б могли використовуватись нашими військами для оборони міста. Але от так, момент, що наші війська за 10 днів збили п’ять штурмовиків Су-25 – це теж історія специфічна. Бо може вказувати на прагнення наростити масштаб авіаударів попри обмежений запас крилатих бомб. Тому і стали посилати в діло штурмовики із озброєнням ближнього радіусу дії. Схоже, що на Бахмутському напрямку водночас все тільки починається, і кампанія там може отримати нові обороти. Якщо опиратись на повідомлення Генштабу на ранок 23 жовтня, то рашисти різко перейшли до спроб наступати на північному флангу біля Бахмуту, після тривалого затишшя. Паралельно з тим, що наші штурмові дії на південному флангу теж тривають. Водночас, давайте не забувати і про Маріїнський напрямок. Там армія РФ атакує не менш інтенсивно, аніж на Авдіївському напрямку. І ситуація виглядає так, що в намірах остаточно витіснити наші війська з напрямку Маріїнки росіяни налаштовані настільки ж рішуче, як і в плані Авдіївки також”, – уточнив Киричевський.

Ще гострішим стає питання, як погода впливатиме на бойові дії, додав експерт.

“Є таке “статичне” уявлення, що коли температура впаде, то бойові дії певною мірою “заморозяться”. Але тут треба розуміти, що погода впливає не тільки на прохідність танків, але й на влучність артилерії та можливість пускати БПЛА. І що темп майбутніх бойових дій пізньою осінню-зимою коливатиметься, залежно від “стрибків” на термометрах”, – наголосив Киричевський.

Під Авдіївкою на Донеччині Росія зазнала одні з найбільших втрат за 2023 рік. Тому схоже, що запити командування знову розходяться з реальними можливостями російських військових. Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

Розвідка зазначає, що під Авдіївкою росіяни задіяли частини до восьми бригад.