fbpx

Зустріч Зеленського й Байдена двічі переносили

Головна Сторінка » Зустріч Зеленського й Байдена двічі переносили

 Україна отримала гарантії від президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена, що в разі виникнення загроз для енергетичної безпеки України з боку Російської Федерації США запровадять проти неї санкції, каже президент України 43‑річний Володимир Зеленський після перемовин із главою США 78‑річним Джозефом Байденом 1 вересня. Спілкувалися в Білому домі у Вашингтоні.

Зустрічі переносили двічі. За кілька днів в Америці Зеленський провів понад десяток зустрічей, підписав 14 угод, меморандумів і спільних заяв. Презентував План трансформації України.

США пообіцяли виділити Україні $60 млн грн на закупівлю переносних протитанкових ракетних комплексів “Джавелін”, передати гуманітарну допомогу на суму $45 млн. Українська компанія Енергоатом та американська “Вестінгауз електрик” домовилися про залучення технологій та інвестиції для спорудження п’яти блоків ядерного реактора вартістю майже $30 млрд.

Укроборонпром уклав три угоди з американськими компаніями на $2,5 млрд. Міністерство аграрної політики підписало меморандум із Міжнародною фінансовою корпорацією про фінансування зрошувальних проєктів. Експортно-імпортний банк Сполучених Штатів заявив, що готовий збільшити суму підтримки України до $3 млрд.