У Балтійському морі фахівці трубоукладального судна Fortuna зварили останню трубу другої нитки газопроводу “Північний потік-2” і занурили її у воду.
Газогін сподіваються запустити до кінця 2021 року, повідомила компанія Nord Stream 2 AG, що є оператором проєкту.
“Наступний крок стикування секції газопроводу, що йде від берега Німеччини, із секцією, що тягнеться від вод Данії. Потім проведуть пусконалагоджувальні роботи для безпечного введення змонтованого обладнання в експлуатацію”, – йдеться у повідомленні.
У компанії наголошують, що газопровід допоможе задовольнити довгострокові потреби європейського енергетичного ринку, а також підвищить безпеку і надійність поставок російського газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Північний потік 2” несе небезпеку для України та Європи Кличко на зустрічі з Лашетом
“Північний потік-2” проходить із Росії в Німеччину через Балтійське море. Завдовжки 1234 км. У грудні 2019 року будівельні роботи зупинили через запровадження санкцій США, проте їх відновили наприкінці 2020-го.
У грудні позаторік Україна й Росія уклали газову угоду на п’ять років. Москва погодилася на транзит газу через Україну із можливим продовженням контракту ще на 10 років. 2020-го обсяг транзиту мав становити 65 млрд куб. м, наступні чотири роки по 40 млрд куб. м. Водночас Нафтогаз пробачив російській стороні штраф на $7,4 млрд, який на Газпром наклав Антимонопольний комітет України. Також Київ відмовився від позовів до міжнародних судів на $12 млрд. У свою чергу, Газпром сплатив Нафтогазу $2,9 млрд боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу за недопоставлений газ для транзиту.
Якщо “Північний Потік-2” введуть в експлуатацію, Україна має декілька сценаріїв дій.