Зимові тюльпани зацвітають у березні

Головна Сторінка » Зимові тюльпани зацвітають у березні

 Тюльпани можна змусити цвісти, коли вам треба, говорить 51-річна Ганна Стеценко із села Гайок Білоцерківського району Київської області. Саджу в січні і зацвітають у ­березні. Якраз встигають до свята весни.

Вигонка це заходи, що прискорюють пророщення рослини в незвичайний для неї час. Основний принцип чергування умов зими й весни. Спершу цибулини мають вилежатися в холоді, потім постояти в погребі, й тоді вже грітися під лампою на вікні. Додаткове світло захищає від утворення “сліпих” бруньок або недорозвинених стебел.

 Ці квітки легко піддаються вигонці, якщо добре освітити. Я беру фітолампи. У кого таких немає підійдуть енергозберігаючі чи люмінесцентні. У сумі природне та штучне освітлення має бути не менш як 10 годин на добу. За півтора місяця після посадки тюльпани зацвітуть. Ставлю їх на веранді чи балконі.

Вибирає цибулини вагою понад 40 г. ­Перевіряє на щільність і відсутність пошкоджень. Кладе на тиждень у холодильник. Потім знімає верхню луску, щоб прискорити укорінення. При щільній лусці корінці ростимуть угору вздовж цибулини, виштовхуючи її з ґрунту.

 Для рослин примусове цвітіння стрес. Щоб легше перенесли його, тримаю цибулини перед посадкою 30 хвилин у розчині фунгіциду, каже Стеценко.

На дві третини заповнює горщики землею з піском. Заглиблює цибулини на 34 см. Дрібні садить на відстані 1 см, більші на 23 см. Злегка притискає долонею.

Тюльпани швидше вкоріняться в темному холодному місці. Коли проклюнуться рослини із землі, треба винести на тепло та світло. Горщики не можна ставити на протягах. Але треба періодично відчиняти вікно так, щоб потік свіжого повітря проходив над рослиною.

 Перші три дні вмикаю бляк­лий режим лампи. Тоді немає різкої зміни. А потім додаю світла.

Поливає відстояною водою. Має бути тепла. Після цвітіння зрізує стебла й чекає пожовтіння листя. Тоді викопує цибулини й очищає коріння. Сушить два тижні і кладе зберігати на нижню полицю холодильника, щоб передчасно не проросли. Садить у землю наступної осені.

 Також для вигонки годяться мускарі, крокуси, гіацинти й нарциси. У них дрібніші цибулини, а технологія пророщення така ж, додає Ганна Стеценко.