Найпростішою для працевлаштування залишається Польща. Ця країна будує стратегію на активному залученні трудових мігрантів. Популярні для пошуку роботи Чехія, Угорщина, країни Балтії. Найважче потрапити українцю без знання мови та фаху в Німеччину, Велику Британію, Францію, каже 44-річний Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.
Торік Польща видала 500 тисяч робочих віз для наших громадян. У першому півріччі 2021-го 400 тисяч. У цій державі українцям просто працевлаштуватися. Немає заборон для в’їзду людей без кваліфікації, знання мови. А Німеччина країна номер один, де хотіли б працевлаштуватися українці. Бо там найвищий рівень зарплат і соцзахисту. Але німці хочуть залучати виключно трудових мігрантів, які мають певний фах. Підтверджують його в місцевих органах влади. Обов’язковим також є знання німецької мови на високому рівні. Тому в Польщі більшість трудових мігрантів працюють легально. А в Німеччині 99 відсотків нелегальне чи сіре працевлаштування. Усі хочуть багато заробляти. Але забувають головне: нелегальну працю в цій країні вважають злочином. Якщо затримує поліція і людина не може підтвердити мету свого перебування, загрожує депортація на один-п’ять років. Із забороною в’їзду до всіх країн Європейського Союзу. Також можуть на законних підставах конфіскувати зароблені гроші.
У Німеччині мінімальна зарплата стартує від 1600 євро, Польщі 625 (49 і 19 тис. грн відповідно. ГПУ). В інших країнах мінімум 500600 євро на місяць. Коли торік у березні почали запроваджувати карантинні обмеження, Польща надала всім трудовим мігрантам можливість залишитися в країні. Щоб люди уникнули проблем на кордонах. Кількість грошей, які торік надіслали додому трудові мігранти, не поменшала. Навіть на 200 мільйонів більше, ніж було 2019-го. Це свідчить про те, що карантинні обмеження не сильно зачепили працівників. Загальний підсумок 2021 року: доки громадяни не відчуватимуть покращення життя в Україні своїми кишенями, вони працюватимуть за кордоном.