10 кращих технік для вивчення німецької мови: поради від репетиторів та вчителів

Головна Сторінка » 10 кращих технік для вивчення німецької мови: поради від репетиторів та вчителів

До вивчення будь-якої іноземної мови необхідно підійти відповідально. Ви не зможете одразу почати розмовляти чи розуміти ту чи іншу мову для цього варто знайти застосунки, підручники та, звичайно ж, викладача. Так, можна вчитись і самому, але ефективність буде куди нижчою.
Причиною є те, що репетитор вже має досвід навчання та зможе підібрати підходящу для вас техніку. Ви ж навряд знатимете про них, не кажучи вже про їхнє застосування. Знайти саме вашу техніку треба, аби ви могли краще засвоювати матеріал. Можна спробувати кілька різних варіантів з викладачем, аби обрати підходящу.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: buki.com.ua

Техніки для вивчення німецької мови: які існують?

● Метод Пімслера (Pimsleur). Аудіокурси, які працюють за принципом “прослухав повторив уголос”. Після того, як ви вивчили фразу надається інструкція, яку треба перекласти і намагаємось пригадати потрібні слова за час паузи, яка надається. Таким чином, заучуються щоденні слова та вирази, які в подальшому згадуватимуться на автоматі.
● Методика Ассіміль (Assimil). Суть в тому, що студент наче асимілює мову, намагаючись вивчити її інтуїтивно завдяки коротким діалогам з перекладом на наступній сторінці. Заняття поступово стають складнішими, тож так можна починати вчити мову з нуля.
● Метод Мішель Томаса. Працює за принципом “прослухай, запам’ятай, отримай завдання, переклади”. Так ви вчите декілька функціональних слів, кілька іменників та дієслів, тож в підсумку отримаєте не завчені фрази, а десятки комбінацій, які можна по-різному використовувати.
● Метод Розетти Стоун. Це програма, яка містить комбінації тексту, слів, зображень і звуку, які поєднуються між собою. В підсумку, зміцнюються зв’язки в мозку, тож досить швидко можна запам’ятати важливі фрази, що дасть змогу спілкуватись.
● About.com. Ресурс, на якому ви зможете знайти цікаві статті, новини цією мовою, вікторини, “слово дня”, списки поширених помилок і їхніх виправлень. Цікаво, що так можна вивчати німецьку, англійську чи французьку для цього перед назвою ресурсу пишіть мову, яку хочете вивчати.
● TOEFL Podcast. Тут ви слухаєте запис, який спочатку читають повільно, після чого коментують основні моменти, які могли бути новими, а потім запис прокручують на звичайній швидкості. Цей спосіб орієнтований на підготовку до екзамену TOEFL.
● Методика Берліц. Якщо простіше назвати навчання чи робота за обміном. Учень занурюється в інше розмовне середовище, коли йому ні на кого розраховувати, тож він сам намагається швидше запам’ятати потрібні слова.
● Техніка Іллі Франка. Студент має читати текст, який поділений на декілька блоків. Один з абзаців німецькою, а наступний українською. В підсумку ви читаєте кілька разів один і той самий абзац, тож запам’ятовуєте слова.
● Методика Шехтера. За цією технікою учень вже з першого уроку має виконувати прості завдання, переходячи на іноземну мову. Спочатку вивчається лексика, згодом граматичні структури, а далі отримані знання коригуються.
● Методика Зам’яткіна. Схоже з зануренням в іноземне середовище, але тут ви споживаєте контент іншою мовою. Спочатку слухаєте діалоги, далі починаєте читати і книги, а згодом дивитись фільми.

Ресурси для вивчення німецької мови: що краще шукати?

Зараз існує велика кількість ресурсів, на яких можна читати інформацію німецькою мовою або вивчати її, паралельно з заняттями з репетитором.
● DuoLingo. Електронна платформа, на якій ви безкоштовно проходитимете письмові уроки та диктанти. За курс можна вивчити до 2000 слів, а кількість мов більше 20.
● Deutsche Welle. Німецька радіостанція та телеканал, яка мовить на закордон, зокрема і для України. Окремо там є безкоштовні курси з вивчення німецької, на яких ви визначите рівень знань та поступово зможете його підвищувати.
● Babbel. Платна платформа для вивчення німецької і не тільки мов. Містить в собі граматичні курси, словникові, курси зі скоромовками, розмовним стилем мовлення тощо.
● Memrise. Ресурс, на якому ви знайдете відео з правильною вимовою від носіїв мови, практичні фрази, ігрові тести для розвитку мовних навичок та навчання із зануренням у мовне середовище.

Що ще потрібно для найкращого вивчення німецької мови?

Звичайно, що все одночасно ви не зможете використовувати вам банально не вистачатиме часу. Тому радимо звернутись до репетитора, з яким ви знайдете свій стиль навчання, складете графік та поступово вивчатимете німецьку. Усі перелічені вище методи та ресурси стануть у нагоді. Разом з навчанням з викладачем вони дадуть максимальний результат, тож ви зможете розуміти німців вже після пари місяців навчання.