fbpx

116 млрд грн: Нафтогаз збільшив надходження до держказни на 12,6%

Головна Сторінка » 116 млрд грн: Нафтогаз збільшив надходження до держказни на 12,6%

Торік НАК “Нафтогаз України” сплатила державі 116 млрд грн податків та зборів. Це на 13 млрд грн чи на 12,6% більше, аніж у 2020 році.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

“Національна компанія забезпечила десяту частину усіх надходжень до державного бюджету України. Для розуміння майже стільки було спрямовано на потреби Міністерства оборони у 2021 році”, – наголосив він.

Тоді як у 2020 році і в 1-му кварталі 2021 року Нафтогаз, на жаль, був збитковим, що призвело до змін у його керівництві. При цьому, як нагадує Вітренко, відрахування в держбюджет у 2020 році включали ще й дивіденди (розподіл прибутку) за 2019 рік.

“Прибуток тоді фактично забезпечив один напрям діяльності транзит, без надходжень від якого, включно з надходженнями за рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз був би збитковим і у 2019 році”, – констатує Вітренко.

Із 2020 року діяльність з транспортування газу була відокремлена від Нафтогазу. Та завдяки змінам у підходах до керівництва компанії, починаючи з 2-го кварталу 2021 року, фінансові результати роботи Нафтогазу вдалося покращити, а платежі до держбюджету збільшити.

За 2-ий квартал 2021 року компанія показала прибуток у фінансовій звітності, огляд якої на відповідність міжнародним стандартам зробив міжнародний аудитор.

“Попри всі закиди щодо витрачання Нафтогазом державних коштів, цього року ми довели протилежне. Національна компанія не тільки не взяла з державної казни жодної копійки, а й повністю сплатила всі податки, збільшивши платежі в держбюджет”, – додав глава Нафтогазу.