4 серпня 2020 року велика кількість аміачної селітри, що зберігалося в порту ліванської столиці Бейрута, вибухнула. В результаті загинуло щонайменше 218 людей. Ще 7,5 тис. ‒ поранено.
Завдано матеріальних збитків на суму $15 млрд. 300 тис. людей залишилися без даху над головою.
Вантаж масою 2750 т, що відповідає приблизно 1,1 кілотоннам у тротиловому еквіваленті, зберігався на складі без належних заходів безпеки протягом попередніх 6 років. Його конфіскувала влада Лівану у покинутого судна MV Rhosus. Вибуху передувала пожежа на тому ж складі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посеред дороги вибухнув бензовоз: перевозив 53 тис. л пального
Вибух відчувався навіть у Туреччині, Сирії, Ізраїлі, Палестині, і деяких частинах Європи. Він був чутний на Кіпрі, що знаходиться на відстані більше 240 км. Вважається одним з найпотужніших штучних неядерних вибухів в історії.
До вибуху економіка Лівану перебувала в кризі. Уряд оголосив дефолт за боргами, національна валюта впала, а рівень бідності перевищив 50%. Крім того, пандемія Covid-19 охопила багато лікарень країни. А в деяких вже бракувало предметів медичного призначення, і вони були не в змозі платити персоналу через фінансову кризу.
Державний порт Бейрута служить основним морським пунктом в’їзду до Лівану і життєво важливим елементом інфраструктури для імпорту дефіцитних товарів.
Після вибуху влада Лівану оголосила двотижневий надзвичайний стан через катастрофу. Після цього по всій країні спалахнули протести проти уряду за його нездатність запобігти катастрофі.