“Це тренд”: Генштаб назвав найефективніший далекобійний дрон, що нищить російські НПЗ

Home Новини звідусіль “Це тренд”: Генштаб назвав найефективніший далекобійний дрон, що нищить російські НПЗ

Дрони FP-1 компанії Fire Point є найбільш ефективним засобом ураження стратегічних об’єктів на території Росії.

Такі БПЛА були ефективні в ураженні Рязанського, Саратовського, Новокуйбишевського та Волгоградського НПЗ. Про це повідомив речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій під час відкритого діалогу з компанією Fire Point, пише Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сили оборони України атакували п’ять НПЗ у Росії

З його слів, дрон FP-1 є втричі дешевшим для армії за інший дрон “Лютий” від державного виробника “Антонов”, що дозволяє застосовувати його у значно більшій кількості. Близько половини при цьому вогневих завдань, для яких були застосовані БПЛА Fire Point, є успішними.

“За висновком фахівців Генерального штабу, одним із найбільш ефективних засобів Deep Strike є дрон Fire Point FP-1. Саме ці дрони роблять порівняно найбільший внесок в ураження та знищення десятків російських нафтопереробних заводів, що стало трендом літа та осені 2025 року”, – сказав Лиховій.

У період за серпень-вересень 2025 року 51% усіх дронів, що були використані Силами оборони, склали саме дрони компанії Firepoint.

Українські підрозділи вночі атакували Рязанський нафтопереробний завод. Уточнюється рівень пошкоджень, які спричинив удар.