fbpx

30-річчя незалежності, вакцинація, “Вагнергейт”: українці назвали події року

Головна Сторінка » 30-річчя незалежності, вакцинація, “Вагнергейт”: українці назвали події року

30-річчя незалежності України, пандемію коронавірусу і вакцинацію українці назвали подіями 2021 року.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва з 17 до 22 грудня.

Якщо торік більшість опитаних назвали епідемію коронавірусу головною подією в Україні, то цього року вказали на три події: окрім пандемії (6,5%), 30-річчя незалежності (6,3%) і вакцинацію від коронавірусу (5,9%).

Варто зауважити, що цьогоріч опитані самі мали дати відповідь на відкрите запитання, тоді як у 2020-му обирали із запропонованого списку подій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бойові літаки, безпілотники й ударні комплекси – яскраві фото з параду до Дня Незалежності

Відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова згадали 4,4% опитаних; для 3,8% подією року став “Вагнергейт”, а 3,7% вважають, що це закон про ринок землі.

Загрозу вторгнення Росії визначили як подію року в Україні 3% опитаних, ще 2,8% назвали такою подією війну. Торік, обираючи із запропонованого списку подій, війну на Донбасі відзначили як подію року 12,2% опитаних.

До переліку подій, що їх згадав понад 1% респондентів, увійшли: саміт “Кримська платформа” (1,7%), перемовини Джозефа Байдена і Володимира Зеленського (1,7%), 1000 грн за вакцинацію (1,4%), “Велике будівництво” (1,4%), пресконференція Зеленського (1,3%), закон про олігархів (1,3%), відставка Авакова (1%), будівництво доріг (1%).

При цьому 4,5% опитаних вважають, що таких подій взагалі не було, 25,8% не змогли відповісти, а 6,8% відмовилися відповідати.

Соціологи опитали 2018 респондентів у всіх регіонах України, за винятком окупованих Росією Криму й районів Донецької та Луганської областей. Похибка дослідження не перевищує 2,3%.

24,2% опитаних проголосували б за Володимира Зеленського на президентських виборах.