$400 млн від від російського Сбербанку і пентхаус у Лондоні за $122 млн: ЗМІ написали про Ахметова

Головна Сторінка » $400 млн від від російського Сбербанку і пентхаус у Лондоні за $122 млн: ЗМІ написали про Ахметова

Олігарх Рінат Ахметов у липні 2021 року через зареєстровану на Британських Віргінських островах компанію Gelion Properties Ltd., бенефіціарним власником якої він є, зобов’язався придбати розкішний двоповерховий пентхаус у Лондоні.

Вартість пентхаусу – 87,5 млн фунтів стерлінгів або близько $122 млн. Про це повідомили “Слідство.Інфо”.

Ціна включала не лише пентхаус, але й кілька паркувальних місць і додаткові складські приміщення.

“Компанія Gelion буде використана для купівлі пентхауса, щоб забезпечити “конфіденційність” Ахметова, не вносячи його ім’я до британського реєстру публічної власності”, – пишуть.

Продаж відбувся 2022 року, повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкішну яхту Медведчука продадуть

Ахметов не відповів на запитання щодо придбання лондонського пентхауса через компанію Gelion, пишуть “Слідство.Інфо”.

Олігарх відмовився коментувати “будь-які інвестиції або транзакції, які могли відбутися або не відбутися, а також їхній статус”.

Також ЗМІ повідомили, що Ахметов через скою компанію ДТЕК брав кредит на близько $400 млн від від російського “Сбербанку”.

“У 2016 році енергетична компанія Ріната Ахметова ДТЕК передала дочірній компанії зобов’язання за значним кредитом у розмірі близько 400 мільйонів доларів США від “Сбербанку” (найбільшого державного банку Росії)”, – пишуть.

“Слідство.Інфо” повідомили про участь Ахметова у вугільній промисловості Росії після окупації Криму у 2014 році.

У 2016 році ДТЕК передала право власності на низку вугільних шахт дочірній компанії Fabcell Ltd., що базується на Кіпрі. Ці шахти вона купила чотирма роками раніше у Ростовській області РФ.

“У січні 2017 року компанія Fabcell перекласифікувала свої акції на 7 999 звичайних акцій та одну золоту. Золота акція була закріплена за “Сбербанком”, що дозволило б банку отримати контроль над компанією Ахметова в разі невиконання нею своїх зобов’язань”, – повідомляють.

У відповіді Ахметова йдеться, що фінансування, надане “Сбербанком” та іншими кредиторами до російського вторгнення 2014 року, було “стандартною практикою для українських позичальників”.

Після вторгнення, як зазначає Ахметов, “ситуація кардинально змінилася”, і ДТЕК спробував продати ростовські вугільні шахти.

Після того, як покупець не знайшовся, право власності на шахти було передано компанії Fabcell, щоб “обмежити вразливість перед вимогами “Сбербанку” як кредитора і прокласти шлях до виходу ДТЕК з інвестицій у ростовські вугільні шахти”.

ЗМІ називають Ріната Ахметова найбагатшим в Україні. Його статки оцінили у $6,59 млрд.

Минулого місяця Вищий антикорупційний суд закрив справу щодо формули “Роттердам+”, через яку споживачі електроенергії переплатили понад 20 млрд грн упродовж 2018-19 років. У справі фігурувала компанія ДТЕК Ахметова.

Торік у липні Ахметов заявив, що його компанія SCM виходить із медійного бізнесу.