Дослідники розповіли про інструменти, які знайшли біля Стоунхенджу

Головна Сторінка » Дослідники розповіли про інструменти, які знайшли біля Стоунхенджу

Поблизу Стоунхенджу знайшли інструменти для обробки золота віком 4 тис. років.

Вони були серед колекції речей з поховання, вперше викопаного з кургану Аптона Ловелла G2a 1801 року. Зараз вона виставлена у Вілтширському музеї в Девізісі, пише Heritage Daily.

У кургані виявили кістки двох осіб. Команда з Університету Лестера повторно дослідила могилу в рамках проєкту Beyond the Three Age System. Вони встановили, що артефакти з каменю та мідного сплаву є стародавніми інструментами для обробки золота.

Докторка Крістіна Цоракі з Університету Лестера проводила аналіз предметів, коли помітила залишки золота на поверхні кількох артефактів.

Разом з експертом із золотодобування доби ранньої бронзи доктором Крісом Стендішем з Університету Саутгемптона застосували сканування за допомогою електронного мікроскопа, поєднаного з енергетичним дисперсійним спектрометром, щоб встановити вік знахідок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли давнє поховання з вишуканими скарбами: фото

Одні інструменти використовували як молотки та ковадла, інші для шліфування. На п’ятьох інструментах є залишки золота.

“Наше дослідження показує, наскільки більше ми можемо дізнатися про те, як створювалися та використовувалися предмети минулого, якщо дивитися на них із передовим поглядом сучасного обладнання. Це допомагає нам зрозуміти висококваліфіковані процеси, пов’язані з виготовленням золотих предметів у бронзовому столітті, і показує незмінну важливість музейних колекцій”, сказав керівник проєкту Beyond the Three Age System доктор Олівер Харріс з Університету Лестера.

У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.