В Україні у п’ятницю, 20 січня, прогнозується дещо вищий, ніж у четвер, рівень споживання електроенергії.
Водночас зросло виробництво електрики через вихід з ремонту одного з блоків ТЕЦ, невеликого зростання генерації на інших ТЕЦ та ГЕС, а також відновлювальних джерел. Про це інформує Укренерго.
Дефіцит потужності уже знизився, але він все ще суттєвий. У вечірній пік генерація може покрити трохи більше ніж три чверті споживання.
“Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій”, ‒ йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, як відключення світла впливає на їхнє життя: селянам щастить більше
Традиційно до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Обленерго у своїх регіонах складають графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.
Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.
“Вчора ввечері внаслідок артобстрілу знову відключалася лінія електропередачі, яка забезпечує живлення Запорізької атомної електростанції. Лінію оперативно вдалося повернути в роботу. “Укренерго”, виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше”, ‒ наголошують в Укренерго.
В Україні продовжують відновлювати енергосистему після 12-го масованого ракетного удару Росії 14 січня. Суттєво зріс дефіцит електроенергії.
Україні знадобиться щонайменше два місяці, щоб відновити роботу Запорізької АЕС після її звільнення від російських загарбників. Українським спецпризначенцям знадобиться час для знешкодження всіх вибухових пристроїв на території АЕС та в місті Енергодарі. Про це повідомляє Енергоатом.