Зуб мудрості: топ-4 міфи про видалення

Головна Сторінка » Зуб мудрості: топ-4 міфи про видалення

Чому “вісімки” називають “зубами мудрості”? Чи правда, що зуби, які ледь прорізалися, варто відразу ж видаляти, і що це дуже боляче? Про ці та інші міфи, а також про те, звідки в “дорослій” щелепі беруться зуби мудрості, розповімо просто зараз.

“Вісімка”, або, по-науковому, третій моляр має ще одну поетичну назву – зуб мудрості. Можливо, вам пощастило, і всі чотири з них прорізалися швидко та майже безболісно у 18-25 років.

Це рудиментарні органи з тих етапів еволюції, коли нам були потрібні додаткові зуби для пережовування їжі. Сьогодні розмір людської щелепи значно зменшився, і потреби в зубах мудрості немає. Але їхні зачатки все ще присутні в щелепі понад 92% людей на планеті, і в чверті зуби так і не прорізуються, залишаючись у яснах. Через таку різноманітність стоматологічних особливостей міфів про видалення цих зубів теж достатньо. Розкажемо про четвірку найпопулярніших із них.

Міф 1. Зуби мудрості обов’язково потрібно видаляти

У США існує культура обов’язкового видалення зубів мудрості. Пов’язано це з вартісним лікуванням і з тим, що “непотрібних” зубів простіше позбутися до того, як вони почнуть приносити неприємності. А як щодо України?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жуйка непотрібна: нейтралізувати запах часнику допоможуть три продукти

Українські фахівці впевнені, що для видалення будь-якого зуба, включаючи “вісімку”, необхідні індивідуальні показання або підтвердження наявності патології. І третім молярам цілком можна дати спокій, якщо:

вони здорові;

прорізалися без особливих проблем;

не зачіпають та не зміщують сусідні зуби;

не заважають пережовувати їжу.

Міф 2. Зуби мудрості не можна лікувати: лише видаляти

Справді, незручне розташування зубів мудрості в самій глибині щелепи може не дозволити пацієнтові якісно доглядати за ними, а лікареві провести повноцінний огляд, через що можуть виникнути такі часті проблеми, як карієс. Щодо лікування воно теж може бути утруднене. Але тут у справу і вступають сучасні технології, що дозволяють оглянути зуб з усіх боків та вилікувати його за потреби. Головне звертатися вчасно та до надійної стоматології.

Міф 3. Видаляти зуби мудрості завжди боляче

Видалення зуба не можна назвати повністю безболісним процесом, і одразу після маніпуляції ви можете зіткнутися з незначним дискомфортом. Але це стосується будь-якого зуба. Треті моляри можуть видалятися так само легко, як і одиниці, зручніше розташовані в щелепі, та залежить все:

від індивідуальних особливостей організму пацієнта;

від складності випадку: ретиновані (непрорізані) або дистоповані (неправильно прорізані) зуби видаляти складніше, може знадобитися накладення швів;

від рівня больового порогу пацієнта, який впливатиме на самопочуття під час відновлення після видалення.

Для фахівця видалення зуба мудрості таке ж завдання, як видалення будь-якого іншого зуба. І при знанні підходів та наявності досвіду ваш хірург зробить все швидко.

Міф 4. Після видалення доведеться довго відновлюватись

При нормально прорізаному зубі процес відновлення після видалення проходить максимально швидко, і вже наступного дня ви почуватиметеся чудово. Однак при своєчасному прийомі знеболювального та нетривалій дієті ви не відчуєте значного дискомфорту і після складного видалення.

Щоб отримати детальну консультацію у вашому індивідуальному випадку, та прийняти рішення про лікування чи видалення ваших зубів мудрості, приходьте на огляд у стоматологічну клініку Осадчого. Тут до ваших послуг лише уважні та досвідчені фахівці, а також усі технології для здоров’я зубів.

Зубний камінь поширена стоматологічна недуга. Не лише псує запах із рота, але й провокує різні захворювання ясен, що призводять до втрати зубів.

Неякісна гігієна рота одна з основних причин виникнення каменів. Також можуть утворитися через незбалансоване харчування, вживання алкоголю та солодких газованих напоїв, куріння, підвищене слиновиділення чи прийом деяких ліків.