Обрано нового голову Верховного суду України. Ним став Станіслав Кравченко.
Досі він був головою Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду. За нього проголосували 108 із 148 суддів, повідомляє Суспільне.
На засіданні пленуму суду 26 травня зареєструвались 145 суддів зі 165.
Окрім Кравченка на посади також претендували Наталія Коваленко суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного суду, Альберт Єзеров суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного суду та Іван Міщенко суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду.
Ще до голосування у медіа писали про “зашквари”, у які потрапляв головний претендент на посаду голови суду. Так, журналістка Наталія Соколенко нагадала,що саме він у 2003 році відпустив з-під варти вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача, після чого той втік. Затримали Пукача аж у 2009 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Князєва: правоохоронці знайшли у схованці ще $500 тис.
Журналістка також повідомила про нечесні методи “передвиборчої” кампанії Кравченка.
“Пообіцяв суддям ВС в обмін на голоси службові квартири. Тобто, громадянам-суддям ВС, що отримують близько 250 тисяч гривень на місяць їм ще треба житло службове за наш рахунок? Під час великої війни?”, пише Соколенко.
Як повідомляє ВВС, проти кандидатури Кравченка майже одностайно виступили експерти та активісти, які займаються судовою реформою.
Представник фундації Dejure Михайло Жернаков нагадав, що під час обрання Кравченка до Верховного суду в 2017 році щодо нього був негативний висновок щодо доброчесності.
За його словами, Кравченко ухвалював рішення з порушеннями, що визнав Європейський суд з прав людини, “але збрехав про це в декларації доброчесності”. Також він не декларував усе своє майно.
Уже після голосування Жернаков привітав суддів із “рішучою перемогою над здоровим глуздом”.
“Судді Верховного суду вибрали собі головою і заодно членом ВРП Станіслава Кравченка, відомого тим, що був заступником створеного Портновим ВССУ, порушував права людей, брехав у декларації, не декларував майно і випустив вбивцю Ґонґадзе Пукача”, написав Жернаков у Facebook.
Ще одна претензія експертів до виборів голови 26 травня – Верховний суд провів їх похапцем, що не дозволило податись на конкурс усім охочим та якісно провести “виборчу кампанію”. Адже закон дає 30 днів для виборів голови, а судді нашвидкоруч справились за 10 днів.
15 травня САП і НАБУ заявили про розкриття факту масштабної корупції у Верховному суді. Ідеться про схему одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВСУ.
ЗМІ повідомили, що сума хабаря становила $2,7 млн, а один з фігурантів справи голова ВС Всеволод Князєв.
16 травня САП та НБУ підтвердили затримання посадовця. Того ж дня йому оголосили про підозру та позбавили посади у Верховному суді.