Дорослий, який хоче допомогти дитині впоратися зі стресом, має бути емоційно та психологічно стабільний.
“Якщо мама панічно боїться вибухів, то дитина не зможе спокійно реагувати на тривоги. Над своїми страхами найперше потрібно працювати батькам. Нині є багато безоплатних тренінгів, навчань, консультацій психологів. Якщо це не допомагає, потрібно переїжджати в безпечніше місце. Особливо якщо живете на прифронтових територіях”, розповіла дитячий практичний психолог Сніжана Нижник.
У тривожну валізу, крім обов’язкових речей, психологи радять класти те, що може допомогти знизити стрес дитини. Це може бути пастила чи сухе печиво, якщо малеча заспокоюється під час жування. Можна взяти із собою слайм, пластилін, дрібні іграшки для молодших дітей, для старших улюблені книги.
“В укритті дітям можна запропонувати дихальну вправу “Метелик”. На долонях уявляємо метелика, який змерз. Щоб зігріти його, робимо глибокий вдих через ніс і довгий видих через рот. Далі малеча складає руки навхрест, постукує себе по грудях, чергуючи праву та ліву долоні. Після цього метелика потрібно випустити помахати руками. Ефективна техніка проспівування звуків а, о, у, е, и, і. Під час співу відбувається специфічна вібрація голосу, що заспокоює”, пояснила психолог Сніжана Нижник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У будинках знаходили розтяжки і протитанкові міни. Були заміновані холодильники, двері, сараї, туалети”
Психологи та вчителі радять долучати дітей до різноманітних навчальних програм. Це допоможе відвернути увагу від негативу, здобути нові знання, корисні навички, знайти друзів. Упоратися зі стресом також допомагає спорт. Під час тренувань діти забувають про негативні емоції, стають менш тривожними.
Детальніше читайте у спецпроєкті “Післявоєнна реконструкція”.
Росія готує потужну атаку за допомогою ракет з моря та безпілотників. Стріляти по Україні готуються за допомогою дронів-камікадзе та “Калібрів”, заявила речниця Оперативного Командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.