Немає жодних ознак того, що російська влада висилала або затримувала командирів чи рядових найманців ПВК “Вагнера”, які брали участь у заколоті.
Це свідчить або про повну впевненість російського президента Володимира Путіна у повній новій лояльності бойовиків, або про прагнення переманити якомога більше членів ПВК на свій бік, передає Інститут вивчення війни.
Є також варіант, що Кремль не може вжити заходів проти них.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пригожин вийшов на зв’язок і назвав цілі бунту
Наслідки збройного бунту залишаються незрозумілими для “Вагнера” і для власника компанії Євгена Пригожина. Але Україна вже виграла від нього.
“Група “Вагнера” найефективніша бойова сила в Росії ймовірно, утримається від участі в бойових діях на період поточного українського контрнаступу і може назавжди знизити загальну здатність РФ вести війну в Україні”, йдеться у звіті інституту.
Швидкий вихід “вагнерівців” з Бахмута підірвав російські позиції у районі і сприяв тактично важливим успіхам українців.
Російська приватна військова компанія “Вагнер” призупинила вербувати найманців. Таке рішення ухвалено нібито через “переїзд” на територію Білорусі та призупинення участі найманців у війні проти України, йдеться в Telegram-каналі, який пов’язують з “вагнерівцями”.
Роспропаганда активно хвалила “Вагнер” і називала його “непереможним”, але ситуація докорінно змінилася після 23 червня.
Того дня ватажок “Вагнера” Євген Пригожин оголосив про військовий заколот у Росії. Події розвивалися стрімко і вже наступного дня “вагнерівці” увійшли до Ростова і взяли під контроль усі військові об’єкти, а потім рушили на Москву.
Наступного дня марш закінчився за 200 км до Москви, коли Пригожин провів переговори із президентом Білорусі Олександром Лукашенком. “Вагнер” повернувся у польові табори.