Дієтологи часто радять, які продукти додати до свого раціону, а від яких відмовитися взагалі.
Та не всі з цих тверджень правдиві, пише livestrong.
Фрукти з великим вмістом цукру
Один з найрозповсюдженіших міфів це те, що деякі фрукти містять багато цукру. Через це вони можуть бути шкідливими.
“Фруктоза шкідлива лише у великих кількостях, які важко отримати в надлишку в природній формі з фруктів. Для більшості людей кількість цукру у фруктах безпечна для споживання”, дієтологиня Кароліна Марголіс.
Фрукти, окрім фруктози, містять також чимало клітковини, антиоксидантів та мінералів. Вони допомагають контролювати апетит та довше підтримувати відчуття ситості.
Фрукти містять багато вуглеводів
Багато людей відмовляються від фруктів у своїй дієті, тому що містять вуглеводи й спричиняють набір ваги. Це твердження частково правдиве. Вуглеводи справді містять досить багато вуглеводів. Проте вони здорові і допомагають підтримувати здоровий мікробіом кишківника.
Такі фрукти забезпечують мозок і тіло енергією, а також підтримують функції організму.
Через авокадо можна потовстішати
Авокадо містить відносно багато жирів. Та дієтологи стверджують, що це міф. Насправді авокадо допомагає контролювати апетит. Цей плід містить багато поживних речовин, щоб забезпечити ситість.
Фрукти не можна змішувати між собою
Гуляє міф, що якщо їсти різні фрукти разом, це зруйнує клітковину та зменшує кількість поживних речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Склали список 10 найкорисніших продуктів липня
Дієтологи стверджують, змішування фруктів піддає їх окисленню. Поживні речовини можуть втратитися через вплив кисню. Та для того, щоб він став відчутним, має пройти хоча б одна година. Якщо робите смузі чи фруктовий салат і вживаєте ці страви одразу, то немає про що турбуватися.
Фрукти не можна їсти на голодний шлунок
Неправда, що фрукти натщесерце сповільнюють метаболізм і гниють у шлунку. Людський шлунок через кислотність запобігає надмірному росту бактерій, то ж гниття просто неможливе.
Фрукти, ягоди та овочі треба їсти щодня. Але дуже важливо споживати їх якнайбільше в сезон дозрівання, коли кількість нітратів та хімії зведена до мінімуму.
Безпечність овочів та фруктів визначають за кількома критеріями: по запаху, кольору, розміру.