Внаслідок євроінтеграції в Україні неминуче подорожчають продукти.
Впровадження норм ЄС займе певний час та вимагатиме збільшення інвестицій у нове обладнання та технології, пише УНІАН.
Підприємствам необхідно готуватись до того, що собівартість виробництва зросте.
“Члени ЄС передусім мають використовувати матеріали, вироблені всередині Євросоюзу. Наприклад, засоби захисту, добрива, посівний матеріал все зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями”, пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.
Сільгоспвиробникам прийдеться підвищувати зарплати працівникам, бо після повноцінного вступу України до ЄС треба очікувати не лише на вільний обіг товарів, а й кадрів. Українці зможуть вільно поїхати у Польщу, офіційно працевлаштуватись і заробити більше, ніж в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України в НАТО: Кулеба назвав головні проблеми
Але у довгостроковій перспективі усі виклики гратимуть на користь українському аграрно-промисловому комплексу та усій національній економіці.
“Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі впливатимуть й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки”, додала експертка.
Зовнішньополітичний орган Євросоюзу Європейська служба зовнішніх справ розробила проект плану надання Україні “безпекових зобов’язань”, які передбачають постійну військову підтримку й співпрацю.
Пропозиції зовнішньополітичного відомства ЄС щодо “гарантій безпеки” для України, які наразі мають статус рекомендацій, охоплюють варіанти від “сталого” постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими і допомоги в налагодженні зв’язків між українськими і європейськими оборонними компаніями.